Jak zastavit krvácení při holení? Vyzkoušejte osvědčené tipy!

Většina lidí používá pro odstranění chloupků na tvářích, nohou, rukou nebo tříslech jednorázové žiletky nebo žiletkové holicí strojky k opakovanému použití. Hladká a sametová pokožka je symbolem krásy, proto se pro zklidnění pokožky používají různé holicí krémy nebo vody po holení. Během holení však může dojít vlivem nepozornosti nebo nešikovnosti k rozříznutí pokožky, která pak krvácí. Jak zastavit v těchto případech krvácení a vyhnout se vzniku jizev, které by nevypadaly dobře? Inspirujte se osvědčenými tipy!

Doporučený článek:  Jak se správně vážit? Dodržujte tato pravidla!

1.     Omyjte ránu studenou vodou

Po vzniku drobných řezů dojde ke krvácení, které je možné zastavit proudem studené vody. Poraněný obličej postačí ponořit do umyvadla se studenou vodou, nohy nebo ruce postačí sprchovat studenou vodou pár minut. Vlivem chladu dojde ke stažení cévek, tím se krvácení rychleji zastaví.

2.     Ledujte

Pro zmírnění bolesti a zastavení větších poranění s masivnějším krvácením je nutné sáhnout po kostkách ledu. Někdy se břit nebo čepel zařízne opravdu hluboko, dejte proto ledové kostky na ránu a delší dobu přidržujte. Poté nezapomeňte ránu vydezinfikovat vhodným dezinfekčním prostředkem.

Doporučený článek:  Octomilky odeženou některé vůně, nastražit na ně můžeme také past

3.     Zkuste kamenec

Kamenec je označení pro podvojné soli kyseliny sírové, jedná se o přírodní kámen, který je k dostání také ve formě tyčinky. Po ochlazení rány jej přiložte na dané místo a dojde k zastavení krvácení. Tento malý zázrak pomůže zacelit rychle malou ranku, navíc stojí pár korun.

4.     Použijte zásyp s bismutem

Dalším zázrakem, který by měl být v domácí lékárničce, je zásyp s bismutem, který má dezinfekční, hojivé a vysušující účinky. Stačí zranění po ledování vysušit a posypat zásypem. Přípravek si lze nechat připravit v běžných kamenných lékárnách a stojí do 50 Kč.

Doporučený článek:  Riziko podchlazení? Chraňte tělo, nezapomeňte na uši i vlasy!

5.     Ošetřete ránu speciálními náplastmi

Někdy ranka krvácí i dále, tím spíše na exponovaných místech, je proto vhodné ji přelepit náplastí s vrstvou oxidované celulózy, která krvácení zastaví. Tyto speciální náplasti různých značek lze zakoupit v drogeriích a lékárnách.