Dokonale čistá kuchyň i bez dlouhého drhnutí: povrchy i nádobí zazáří leskem díky jednoduchým metodám

Chcete mít dokonale čistou kuchyň za všech okolností? Pokud se na dlaždicích ve vaší kuchyni objevily mastné skvrny, nebo dokonce rez, stačí smíchat epsomskou sůl a klasický prostředek na mytí nádobí ve stejném poměru. Tato jednoduchá směs si dobře poradí i se starými a odolnými nečistotami. Jaké další triky ve své kuchyni stoprocentně využijete?

Nerezový dřez vyčistíte sodou

K udržení zářivě čistého nerezového dřezu už nepotřebujete žádné škodlivé chemické čisticí prostředky a dlouhé hodiny strávené drhnutím. Stačí do mokrého dřezu po celém povrchu rozsypat jedlou sodu a vydrhnout měkkým hadříkem do sucha. Roztok sody vám pomůže vyčistit i nerezové hrnce, usnadní odstraňování připálených nečistot. Stačí obdobně do namočeného hrnce nasypat jedlou sodu, nechat chvíli působit a vydrhnout.

Doporučený článek:  Revoluční dům může vyřešit nedostupnost bydlení v ČR. Parta lidí ho zvládne svépomocí postavit za deset minut

Dřevěné kuchyňské prkénko je v každé kuchyni hojně využívané. Proto se na něm velmi často objevují skvrny a bakterie. Obojí lze odstranit octem a peroxidem vodíku. Nejprve kuchyňské prkénko otřete papírovou utěrkou namočenou v octu a poté druhou papírovou utěrkou namočenou v tříprocentním peroxidu vodíku. Odstraníte jak skvrny, tak případné bakterie.

Zdroj obrázku: Freepik

Linku vydrhnete bez námahy

Pokud máte světlou kuchyňskou linku, pak jistě dobře víte, jak snadno se znečistí. Pokud najdete skvrnu například od čaje nebo červené řepy, pomůže vám čisticí pasta z jedlé sody a vody smíchaná v poměru 2 : 1. Pokud jsou skvrny odolnější, přidejte do této pasty pár kapek chlorového bělidla. Aby nedošlo ke změně barvy, pracovní desku ihned opláchněte horkou mýdlovou vodou.

Doporučený článek:  Jídla, která musíte ochutnat v Řecku

Bez kávy a čaje si mnoho z nás neumí představit den, bohužel ale tyto nápoje často zanechávají na hrnečkách, šálcích a sklenicích nevzhledný černohnědý povlak. Chcete-li ho účinně odstranit, vydrhněte hrnky hadříkem, hojně posypaným kyselinou citronovou. Skvrna bude rázem pryč a hrnek bude vypadat jako nový.

Zdroj: https://food.ndtv.com/how-to/diy-7-natural-ways-to-clean-your-kitchen-1271777