Aby byla zima opravdu kouzelná – jak si ji užít?

Zima je krásné roční období. Nízké teploty ale mohou značně zkomplikovat život. Vy pak místo toho, že byste si užívali zasněženou zimní krajinu, musíte řešit problémy související s mrazem a sněhem. Usnadněte si v zimě život pomocí jednoduchých triků a užívejte si zimní radovánky v plném rozsahu.

Jak na zamrzlé zámky

Zámky ve dveřích nebo na autech mohou snadno zamrznout. Poté nelze vložit klíč do zámku, případně s ním otočit. Existují speciální odmrazovače, ale ty nejsou vždy po ruce a jejich účinek není stoprocentní. Místo toho zkuste klíč nahřát fénem nebo se vší opatrností zapalovačem. Pak ho pomalu zasuňte do zámku. Množství tepla by mělo stačit k otevření dveří.

Doporučený článek:  Proč začít plést? 5 důvodů, proč pletení zlepšuje kvalitu života!

V zimě přichází i sezóna topení. Víte, kam ale uniká nejvíc tepla z obydlí? Špatně utěsněnými okny a dveřmi. Samozřejmě díky oknům může vzduch proudit a na stěnách se netvoří plíseň, v zimě je ale vhodné všechny otvory utěsnit, aby dům zůstal déle vyhřátý. Pokud se vám nechce investovat do speciálního těsnění, položte pod spodní okraj dveří a kolem oken složené ručníky nebo vaky naplněné hrachem.

Jak pečovat o pokožku

I naše pokožka potřebuje v zimě speciální péči. Studený vzduch totiž způsobuje podráždění a může ji vysušovat. Vyměňte svůj obvyklý hydratační krém za vysoce výživný a hutný krém, který ji bude chránit před nepřízní počasí. Pokud máte body s podrážkou, která na ledě klouže, stačí ji trochu zdrsnit smirkovým papírem. Můžete ji také potřít lepidlem a nasypat na ni trochu hrubého písku.

Doporučený článek:  Správně utěsněná okna udrží teplo tam, kde má být, a sníží zbytečné náklady navíc

A u bot ještě zůstaneme. Zima je obdobím, kdy naše obuv může snadno navlhnout sněhem. Obutí do mokrých bot může mít za následek onemocnění ledvin nebo nachlazení, proto je třeba boty vždy důkladně osušit. Nikdy je nedávejte do těsné blízkosti radiátoru, vysoká teplota by mohla způsobit popraskání podrážky. Raději vezměte starý podnos, naplňte ho malými oblázky a na ně boty položte. Proudění vzduchu usnadní sušení.