Ani jedna mšice neuteče. Nejúčinnější zbraň proti obávanému škůdci seženeme v každém obchodě

Mšice jsou velký problém pro mnoho zahrádkářů. Dokážou poškodit rostliny a kvůli tomu i úrodu. Vysávají šťávu z rostlin a to vede k jejich následnému úhynu. V dnešní chemické době je určitě lepší se držet ekologických způsobů boje proti těmto vetřelcům. Skvělým pomocníkem je v tomto případě obyčejné droždí.

Mšice v zahradě

Tento malý hmyz, který může být zelený, oranžový nebo černý, se živí stonky rostlin nebo spodní stranou listů. Na spodní straně listů většinou kladou samičky i vejce. Tento hmyz se množí velmi rychlým tempem, takže pokud ho na své zahradě zpozorujete, snažte se jednat co nejrychleji. Jak jsme však zmiňovali v úvodu, snažte se tento problém nejprve řešit přírodní cestou.

Doporučený článek:  Vypečené hnojení: kvasnice rostlinám zachutnají. Skvěle je vyživí a ochrání před plísní

Obyčejné pekárenské kvasnice mají mnoho vlastností, které jsou účinné při boji nejen proti mšicím. Postřik z droždí vytvoří ochrannou bariéru. Rostliny, zelenina nebo okrasné keře tak budou v bezpečí před těmito nenasytnými škůdci. Kromě toho je postřik i vyživující, neboť dodá rostlinám množství výživných látek. Působí navíc i proti houbovým chorobám a škodlivým mikroorganismům.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchý a rychlý

Příprava tohoto postřiku nezabere moc času. Stačí, když rozpustíte 100 gramů droždí v 5 litrech vody a tuto směs necháte hodinu stát. Můžete také použít i několik kapek tekutého mýdla. Kapalina se stane ještě odolnější a mšice tak budou imobilizovány. Všechny ingredience následně důkladně promíchejte. Směs nalijte do láhve s rozprašovačem a rovnoměrně postříkejte všechny napadené rostliny.

Doporučený článek:  Hnojivo připravené z mléka dodá rostlinám důležité živiny

Postřik z kvasinek by se měl aplikovat jednou týdně, a když jsou výsledky nedostačující, můžete jej použít i každých několik dní. Nepoužívejte tento postřik v deštivém období nebo během silného větru. Ujistěte se, že důkladně postříkáte spodní i horní část listů a stonků. Výhodou tohoto postřiku je, že jej můžete použít i během vegetačního období rostlin.

Zdroj: https://www.almanac.com/pest/aphids