Vůně bylinek mouchy odradí, funguje také jablečný ocet

Mouchy jsou velmi nepříjemnou součástí každého léta. Obtěžují nás nejen venku, ale také v našich domovech. Ukázalo se, že se s nimi můžete vypořádat poměrně snadno, když vsadíte na pěstování určitých rostlin, které nemají v lásce. K letní relaxaci bez otravného bzučení much vám postačí zasadit tyto rostliny. Nejen že budete mít klidné léto, ale také nádherné a voňavé rostliny.

Jak odradit mouchy od svého obydlí?

Létající hmyz dokáže zkazit náladu i lidem, kteří oplývají pozitivitou. Během léta mohou být mouchy v našem domově nesnesitelné. Mnoho lidí z tohoto důvodu sáhne po chemických produktech a sítích do oken, aby problém alespoň trochu minimalizovali a užili si trochu klidu. Mouchy nemají rády některé pachy, čehož můžete snadno využít ve svůj prospěch. Když budete doma pěstovat rostliny s vůní, kterou nemají rády, můžete si užít domova bez much.

Doporučený článek:  Pěnu na holení mají chytré hospodyňky vždy v zásobě. Díky ní se zbaví nejedné nepříjemnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny mouchy nesnáší?

První volbou by měla být levandule úzkolistá. Její květy mají velmi intenzivní vůni a právě toto aroma nemají mouchy vůbec rády. Odradí nejen mouchy, ale také komáry a klíšťata. Podobné vlastnosti má také pelargónie nebo tymián. Pěstovat můžete také bazalku nebo mátu, které mají podobně výraznou vůni, která mouchy odradí od vašeho domova. Skvělou možností je také citronová tráva nebo modrý hřebíček. Tyto rostliny nejen skvěle voní, ale také krásně vypadají.

Doporučený článek:  Okenní rámy budou díky domácím prostředkům dokonale čisté

Domácí prostředky na odpuzení much

Kromě pěstování rostlin na parapetu a v interiéru můžete použít i další domácí prostředky. Mouchy nemají rády vůni vanilky. Použít proto můžete esenciální olej s vanilkou, který nalijete do misky nebo sklenice a necháte nádobu postavenou na stole.

Použít můžete také jablečný ocet v malé nádobě, kterou umístíte na parapet. Vyplatí se ho také nastříkat v interiéru, ale musíte ho zředit vodou. Mouchy se mohou do bytu dostat i dveřmi, a proto byste ke dveřím měli pověsit sáčky s mátou, tymiánem nebo rozmarýnem.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-house-flies