Při správném uskladnění vydrží jablka ze zahrady po celou zimu

Jablka se řadí na nejvyšší příčky v oblíbenosti mezi ovocem. Měli jste letos bohatou úrodu, ale neumíte ji správně uskladnit? To není žádný problém, pokud jim vytvoříte správné podmínky, mohou vám jablka vydržet přes celou zimu. Nejdůležitější je zajistit jim správnou vlhkost, teplotu a dostatečnou cirkulaci vzduchu.

V čem skladovat jablka

Na skladování jablek budou nejlépe fungovat dřevěné krabice. Dno nádoby vyložte starými novinami. To pomůže ochránit ovoce před nárazy, můžete také použít dvojitou ochrannou vrstvu. Tímto způsobem také vyložte horní část nádoby, která dodatečně ochrání jablka. Tento patent umožní zadržení oxidu uhličitého, což zpomalí proces zrání ovoce.

Doporučený článek:  Tablety pro čištění toalety si lze vyrobit z přírodních prostředků

Stav jablek se dokáže velmi rychle zhoršovat, pokud se skladují ve špatných podmínkách. Mohou je ohrozit různé nemoci, jako je hnědá hniloba nebo šedá plíseň. Kromě toho jsou tyto nemoci podporovány skladováním mokrých jablek. Takže před zimou je třeba nechat je dobře proschnout. Pokud zaznamenáte první příznaky nemoci, ovoce co nejdříve vyhoďte.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná vlhkost

Vlhkost vzduchu v místnosti by měla být 90 procent a teplota od 0 do 4 stupňů Celsia. Příliš nízká způsobí, že jablka rychle zmrznou, zatímco příliš vysoká povede k tomu, že ovoce dozraje příliš rychle. Tím se výrazně zkrátí doba zimování jablek, která v důsledku toho mohou hnít. Zkontrolujte, zda ventilační systém funguje správně. Plní důležitou funkci, neboť shromažďuje nahromaděný ethylen, který vzniká zráním jablek. Příliš vysoká intenzita této sloučeniny také přispívá ke zkrácení procesu zrání ovoce.

Doporučený článek:  Při správné zálivce pokvetou orchideje dlouhé měsíce

Dalším krokem je pravidelné kontrolování stavu ovoce kvůli výskytu plísní nebo parazitů. Stojí za to zkontrolovat jejich stav již v době sklizně, kdy k infekci dochází. Na ochranu před ztrátami se doporučuje před sklizní použít na ovoce speciální postřik. Během sklizně buďte také opatrní a uspořádejte jablka do krabic tak, aby se nemačkala. Sbírejte jablka v den bez deště, zabráníte tak rozvoji plísní.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/how-to-store-apples-to-last-through-the-winter/