Arašídové máslo psi milují. Získají díky němu krásnou srst, přesto není bez rizika

Arašídové máslo je velmi oblíbenou pochoutkou, milují ho dospělí i děti. Je to aromatická a chuťově výrazná pasta, kterou si můžete dát jen tak nebo si ji namazat na kousek chleba. Díky arašídovému máslu dostanou pokrmy tu správnou chuť a budete překvapení, k čemu všemu se máslo bude hodit. Je to ale zdravá pochoutka také pro naše zvířata? Psi ji milují a naštěstí jim neublíží.

Psi si mohou dát arašídové máslo

Co všechno najdete v arašídovém másle? Je to potravina, která obsahuje nejen spoustu rostlinných tuků, ale také soli nebo cukru. Proto sledujte arašídová másla a jejich složení, protože mezi nimi může být velký rozdíl. Jsou másla, která obsahují až 90 % ořechů, ale také taková, která jich mají minimum. Arašídové máslo je zdrojem mnoha látek cenných pro zdraví. Vitaminy A, E nebo skupiny B jsou pro naše tělo důležité.

Doporučený článek:  Při nadýmání uleví FODMAP dieta

Kromě toho obsahuje arašídové máslo také draslík, chrom nebo mangan. To jsou látky, které jsou pro naše tělo nezbytné, aby správně fungovalo. Je ale tato pochutina vhodná také pro naše domácí mazlíčky? A proč je vlastně psi tolik milují? Připomínají jim chutné maso, protože máslo je mastné, chutné a také voní po soli a cukru. Proto mají chuť olizovat sklenici pokaždé, když ji vytáhnete.

Zdroj obrázku: Freepik

Psům můžete dát buráky, ale nejsou vhodné pro každé plemeno

Psům rozhodně buráky nevadí, proto jim můžete kousek arašídového másla dát. Je to zdravá a chutná svačinka. Vitaminy, které jsou rozpustné v tucích, mají velký vliv na jejich srst a také podpoří nervová spojení v jejich mozku. Všechno ale záleží na složení, protože existuje spousta různých druhů. Nedávejte psům takové máslo, které obsahuje xylitol, protože to je pro ně jedovaté látka, jež je může i zabít.

Doporučený článek:  Snížená chuť na sex může mít překvapivou příčinu. Na vině jsou často běžné léky

Nedávejte ale arašídové máslo těm psům, kteří nejsou v životě aktivní. Pokud většinu času tráví pouze tím, že se válí na gauči, bude pro ně arašídové máslo kalorickou bombou, která jim rozhodně neudělá dobře. Proto ho dávejte pouze aktivním psům, kteří mohou kalorické arašídové máslo vyběhat.

Zdroj: https://www.bluecross.org.uk/advice/dog/can-dogs-eat-peanut-butter