Zdravý jídelníček by neměl obsahovat příliš tuků ani vysoce zpracovaných potravin

Na první pohled by se mohlo zdát, že je každá dieta zdravá. Není to pravda. Některé z nich jsou pro naše tělo škodlivé, a proto si na ně musíte dávat pozor. Některé z nich jsou přímo nebezpečné pro vaše zdraví. Krátkodobě po nich možná snížíte svou hmotnost, ale z dlouhodobého hlediska vám ublíží. Tyto obecné znaky vám snadno naznačí, že je dieta nezdravá.

Vysoký podíl nezdravých tuků

Dieta s vysokým obsahem nasycených tuků (tzv. trans-tuků) a cholesterolu je velmi riziková. Zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a mnoha dalších zdravotních problémů. Jakmile bude v dietě hodně tučných produktů, měli byste se mít na pozoru. Takový jídelníček rozhodně nebude zdravý. A navíc po takové dietě zaručeně nezhubnete.

Doporučený článek:  Příjemná sprcha může skončit nečekanými problémy. Tyto chyby dělá mnoho lidí

Nízký obsah vlákniny a vitamínů

Málo vlákniny z ovoce, zeleniny, celozrnných produktů a luštěnin může způsobit mnoho problémů se zažíváním. A zdravá střeva znamenají také zdravé tělo. To samé platí i pro vitamíny. Jakmile vaše tělo neobdrží dost vitamínů a minerálů, nemůže být zdravé. S vlákninou si navíc zajistíte také ztrátu hmotnosti, takže vám to pomůže i při hubnutí. Základem ale je, že budete mnohem zdravější.

Zdroj obrázku: Freepik

Nízký obsah živin

Dieta, která neobsahuje dost výživných potravin, nemůže být nikdy prospěšná pro vaše tělo. Jakmile obsahuje málo základních živin, včetně bílkovin a zdravých tuků, může to vést k nedostatku živin a vzniku zdravotních problémů. Právě tento problém představuje mnoho diet, které propagují i celebrity. Sice po nich rychle zhubnete, ale po nějaké době budete nemocní.

Doporučený článek:  Díky pravidelnému pohybu a zdravému životnímu stylu zůstaneme v kondici také během zimy

Vysoký obsah zpracovaných potravin

Máte-li v jídelníčku hodně zpracovaných potravin, budete se nutně potýkat s nadváhou či obezitou. Instantní polévky, chipsy, hotová jídla z mrazáku, sladkosti a mnoho dalšího způsobuje z dlouhodobého hlediska cukrovku nebo srdeční choroby. Vždy si dávejte pozor na to, co jíte. Ovlivňuje to nejen to, jak vypadáte, ale také to, jak se cítíte.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/what-is-a-balanced-diet