Astry ozdobí zahradu během chladnějšího období roku

Aster v řečtině znamená hvězdu. Proto se astry velmi často nazývají podzimní hvězdy nebo hvězdnice. Astry jsou nádherné květiny, jejichž pýchu si můžete užívat od poloviny července do poloviny října. Jejich výhonky se pohybují mezi 40 a 80 centimetry. Ideální jsou nejen do záhonů, ale také jako řezané květiny, protože dlouho vydrží. Mají sice dlouhou životnost, ale rostou docela pomalu, s čímž musíte počítat. Vyžadují úrodnou půdu a slunné místo.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké odrůdy jsou oblíbené a jak na ně?

Novobelgické astry jsou velmi oblíbené pro svůj typický vzhled, ale jejich květy si užijete jen na podzim. Kvetou od konce září do listopadu. Květy mohou být bílé, modré, lila, fialové nebo červené. Existují odrůdy, které dorůstají až jednoho metru, ale také odrůdy do pouhých 40 centimetrů. Vzhledem k jejich silnému růstu byste je měli každé tři roky znovu vysadit a omladit. Jedině tak budou mít vždy nádherné květenství každý rok.

Doporučený článek:  Hnojivo připravené z domácích surovin rostliny potěší

Další velmi oblíbenou odrůdou jsou astry Nové Anglie, které kvetou od září do listopadu růžově, fialově nebo modře. V dešti, večer a po řezu se zavírají, takže nejsou vhodné jako řezané květiny. Na záhonu budou ovšem vypadat naprosto úchvatně. Dlouhé výhonky dorůstají až 180 centimetrů, jsou rovné a tuhé, dole lignifikované. Není složité je kultivovat, pokud je zasadíte do úrodné půdy na slunném místě.

Zdroj obrázku: Freepik

Čínská astra se snadno stane ozdobou každé zahrady

Čínská astra nebo čínská hvězda je pouze jednoletá rostlina. Podle dané odrůdy dorůstá od 20 centimetrů do jednoho metru. Kvete různými barvami a nechybí ani dvoubarevné rostliny. Jsou to poměrně náročné rostliny a až po splnění všech požadavků vám dají krásné květiny. Pokud vám ovšem složitější péče nevadí, můžete je zkusit zasadit do své zahrady a sami uvidíte, jak jsou krásné. Ať si zvolíte jakoukoli odrůdu, všechny potřebují hodně slunce a kvalitní půdu. Pokud jim toto nedopřejete, nemůžete očekávat nádherné a bohaté květy.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/asters/growing-asters.htm