Balkon může pro kočku skrývat nečekané nebezpečí. Některé rostliny ji mohou i zabít

Pokud doma chováte kočku, určitě víte, že péče o ni vyžaduje více než jen krmení a poskytnutí chvilkové zábavy. Vytvoření bezpečného prostoru je jedním z prvních kroků ještě předtím, než si domů přinesete tohoto čtyřnohého kamaráda. Je třeba si dávat velký pozor na rostliny, které doma pěstujete. Mohly by vašemu chlupatému mazlíčkovi velmi ublížit.

Náhrada za zahradu

Mnoho lidí považuje svůj balkon za náhradu vlastní zahrady. Snažíme se, aby byl mnohobarevný, obsahoval různé dekorativní prvky a co největší škálu různých druhů rostlin. Jednoduše se snažíme vytvořit dokonalý prostor pro relaxaci. Pokud však sdílíme domov s kočkou, měli bychom dávat pozor, jaké druhy rostlin se chystáme pěstovat v této oáze klidu.

Doporučený článek:  Domov provoní káva, citrusy nebo přírodní osvěžovač vzduchu

Některé z nich se mohou vyznačovat vysoce toxickými vlastnostmi. Domácí zvíře, které se začne zajímat o takové rostliny, je vystaveno závažným alergickým reakcím a otravě. Zahradnická neopatrnost proto může způsobit bolest, zvracení, průjem a dehydrataci a tyto příznaky mohou být vážným ohrožením zdraví a života zvířete. Může se vyskytnout také apatie, nechutenství, problémy s pohybem a dýcháním.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny vybrat na kočičí balkon

Velmi dobrou volbou pro balkon budou bylinky. Většina z nich se snadno pěstuje, navíc je lze pěstovat i na malém prostoru a mohou vypadat krásně. Můžete je použít v kuchyni a některé druhy dokážou odhánět komáry a mravence, kteří s radostí navštěvují naše balkony. Některé rostliny mohou kočkám dokonce prospět, zejména pokud jde o trávení a přísun cenných vitamínů. Vybrat si můžete například tymián, meduňku, bazalku, koriandr, rozmarýn, petržel, heřmánek a kopr.

Doporučený článek:  Ucpaný záchod nemusí skončit katastrofou. Doma najdete pomoc, která funguje

Dávejte si však pozor, neboť i když tyto rostliny nemají toxické vlastnosti, měli byste být stále na pozoru. Může se stát, že nadbytek některých z nich může být pro kočku škodlivý. Z dekorativních květin si můžete vybrat například nadčasové petúnie a měsíčky. Neexistují žádné kontraindikace při pěstování vícebarevných fialek. Dobrou volbou je také květináčový bambus.

Zdroj: https://www.dailypaws.com/cats-kittens/health-care/cat-poisoning-toxins/plants-safe-for-cats