Díky jedinému prášku bude celý domov zářit čistotou. Zatočí se skvrnami i vodním kamenem

Kyselina citronová je v domácnosti velmi oblíbeným prostředkem. Díky ní vyčistíte vodní kámen, dodáte lesk starým věcem a hodí se například při odstranění nečistot z odpadu. Nemusíte ji tak využívat jen v kuchyni, jak je starým zvykem. Ukážeme vám, v čemu může kyselina citronová pomoci a s čím ji kombinovat, aby byl účinek ještě větší.

Odstraní vodní kámen a navíc krásně voní

Kyselina citronová se nemusí používat jen v kuchyni. Oceníte ji jako skvělého pomocníka při úklidu. Patří mezi ekologické čističe, a proto vám může pomoci prakticky s jakoukoli činností. Odstraní vodní kámen, leští, čistí a také má takové vlastnosti, že se zbavíte i plísní. Pokud vám zrovna došel ocet, může právě kyselina citronová pomoci, navíc má svěží vůni. Kyselina se získává z plodů citronu a pro naše zdraví je zcela bezpečná.

Doporučený článek:  Jednoduchá údržba zanechá podlahu zářivě čistou

A jak vám může kyselina citronová pomoci? V kuchyni díky ní prodloužíte trvanlivost některých potravin, například v salátech. V těch dokonce zabrání černání ovoce. Používejte ji ale také v koupelně nebo kuchyni na vodovodní baterie. Z těch snadno odstraní vodní kámen, stejně jako z rychlovarné konvice. Snadno s její pomocí vyleštíte stříbrné příbory nebo další předměty, které doma máte.

Zdroj obrázku: Freepik

Snadno s ní vyčistíte i mikrovlnnou troubu

Mikrovlnnou troubu používáme velmi často, a proto se také často stane, že je špinavá. I díky kyselině citronové ale bude rychle čistá. Nalijte ji do misky, tu vložte do trouby a přidejte ještě tři lžičky kvasu. Zapněte mikrovlnku na 2–3 minuty a poté misku vyndejte. Poté už stačí jen troubu vytřít hadříkem, abyste odstranili nečistoty.

Doporučený článek:  Štěnice se dobře skrývají, zlikvidovat je pomůže speciální postřik

Snadno se zbavíte také nečistot z rukou i oblečení. Kyselina citronová vás zbaví hlavně skvrn od potu, ale pomůže také vybělit oblečení, záclony nebo ubrusy. Její použití je velmi jednoduché a nahradí drahé chemické prací prostředky, které nejsou vhodné pro lidskou pokožku ani zdraví. V koupelně s ní vyčistíte také vanu, umyvadlo nebo toaletu.

Zdroj: https://greencitizen.com/blog/citric-acid-cleaner/