Balkon plný květů a voňavých bylinek se stane příjemným zákoutím pro chvíle pohody

Sníte o balkonu jako z pohádky? Pak na něm nesmí chybět barevné květiny a bylinky. Není třeba za ně utrácet mnoho peněz, můžete na něj totiž umístit i rostliny, které běžně pěstujete doma. Čerstvý vzduch jim dokonce mnohdy může dost prospět. Například bylinky a břečťany můžeme ven umístit už v květnu, s fuchsiemi, oleandry, palmami a kaktusy musíme počkat do června.

Vodu můžete recyklovat

Samozřejmě že když máme na balkoně mnoho rostlin, zvýší se také spotřeba vody, jelikož je potřeba je častěji zalévat než v bytě. K zalévání tedy používejte vodu, která vám zbyla po opláchnutí salátu nebo ovoce či po vaření brambor nebo těstovin. Ani zbylý neslazený čaj nemusíte vylévat do dřezu, naopak je vhodný pro květiny, které mají rády kyselou půdu.

Doporučený článek:  Vyzrajte na škůdce přírodní cestou. Oblíbené bylinky je zaženou na míle daleko

Pěkně udržovaný květinový balkon může sloužit jako příjemný prostor pro posezení s přáteli, kde se můžeme setkávat namísto kaváren nebo hospod. Večerní odpočinek si pak můžete zpříjemnit atmosférickým osvětlením. Umístěte na balkon svíčkové lucerny nebo ozdobná světélka na baterie, která vytvoří romantickou atmosféru.

Zdroj obrázku: Freepik

Květiny jako dárek

Spojte potěšení z pěstování květin na balkoně se šetřením. Rozesaďte rostliny do plastových květináčů a využijte je jako dárek ke jmeninám, narozeninám nebo jiné příležitosti. Ideální jsou v tomto případě orchideje, africké fialky, begonie nebo azalky. Květináč obalte ozdobnou fólií nebo papírem a převažte stuhou. Takový dárek jistě udělá každému radost.

Doporučený článek:  Ocet se ani na zahradě neztratí. Zatočí se škůdci i odolným plevelem

Pěstováním bylinek ušetříte nemalé množství peněz, protože v létě budete mít dostatečnou zásobu čerstvé bazalky, petržele, kopru nebo jiných kořenících bylinek. Pěstovat se dají na vlastním balkoně v truhlících nebo květináčích. Sazenice zakoupíte v hypermarketu nebo zahradnictví spolu s vhodnými květináči, je to levnější než kupovat neustále nové a vzrostlé bylinky. Na první sklizeň ale budete muset několik týdnů počkat.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/garden/designs/how-to/a781/balcony-garden-guide/