Během pár minut bude připálená žehlička znovu dokonale čistá. O své oblečení už se bát nemusíte

Žehlička je domácí pomocník, kterého mnoho lidí v dnešní době již nepoužívá. Jestli chcete mít skutečně krásné oblečení, měli byste doma žehlit. Na to budete potřebovat nejen kvalitní žehličku, ale také její pravidelnou údržbu. Jedině tak zajistíte, že vám nebude ničit oblečení. Poradíme vám, jak žehličku velmi jednoduše a levně vyčistit bez chemických prostředků.

Octová pasta nebo paracetamol

K odstranění nejodolnějších připálenin na žehličce můžete použít jedlou sodu a ocet. V misce smíchejte 2 lžíce jedlé sody a 1 lžíci octa. Jemně promíchejte. Směs aplikujte na povrch žehličky houbičkou na nádobí a nechte chvíli působit. Potom žehličku otřete vodou a osušte. Nenechte na žehličce ani malou část směsi, jinak si při žehlení poškodíte oblečení.

Doporučený článek:  Balkon plný nádherných květů: stačí málo a muškáty pokvetou od jara do podzimu

Použití paracetamolu na čištění žehličky zní neobvykle, nicméně velmi dobře funguje. Žehličku nahřejte, tabletu vezměte pinzetou a krouživými pohyby rozpusťte na ploše žehličky. Již po pár minutách uvidíte, že paracetamol odstranil všechny nečistoty, aniž byste museli cokoli složitě čistit. Nakonec vše otřete vlhkým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění žehličky pomocí soli nebo alobalu

Sůl je základní surovinou v kuchyni. A je také velmi levná. Použít ji přitom můžete také na čištění žehličky. Na dřevěné prkénko nasypte poměrně silnou vrstvu soli. Potom žehličku zahřejte a přejeďte s ní po prkénku. Provádějte pomalé pohyby, dokud připáleniny nezmizí. Až budou pryč, můžete žehličku očistit mokrým hadříkem.

Doporučený článek:  Zbohatněte podle učení feng šuej. Jednoduchá pravidla přitáhnou peníze a hojnost

Hliníková fólie má v domácnosti mnoho využití. Jedním z nich je také čištění připálené žehličky. Odtrhněte kousek alobalu a jemně ho zmačkejte do koule. Krouživými pohyby můžete z povrchu žehličky odstranit odolné skvrny a spáleniny, ale na všechny stačit nebude. Jestli nepomůže samotný alobal, vyzkoušejte předchozí metody, které jsou silnější než alobal.

Zdroj: https://puracy.com/blogs/cleaning-tips/how-to-clean-iron-looking-brand-new