Nápoj mládí a krásy zbaví nohy nepříjemných otoků. Pokožku zanechá hladkou a vláčnou

Otoky nohou jsou velmi nepříjemnou záležitostí, které se můžete zbavit pomocí obyčejného zeleného čaje. Jeho účinky na lidské tělo jsou známé již po několik staletí a byla by škoda ho nevyužít. Pravidelným pitím zeleného čaje můžete docílit skvělých účinků na svém těle, protože podporuje hubnutí a také díky němu budete mít optimální hladinu cukru v krvi.

Zelený čaj má spoustu prospěšných vlastností

Jestliže máte doma zelený čaj a pravidelně ho pijete, určitě víte, že v něm najdete spoustu vitaminů a dalších látek, které udrží tělo ve skvělém stavu. Cenné vlastnosti zeleného čaje jsou známé již po mnoho let. Zelený čaj se vyrábí z listů čajovníku čínského. Můžete ho použít nejen k pití, ale také jako koupel pro unavené nohy. Zbavíte se otoků a uleví se vám.

Doporučený článek:  Při použití toalety je nezbytné sedět ve správné poloze

Obsahuje nejen flavonoidy, které působí antioxidačně, ale zelený čaj má také protizánětlivý účinek a může tak pomoci v případě, že jste nemocní. Díky němu navíc získáte mladistvější vzhled a budete se cítit skvěle. Podporuje růst kožních buněk, působí příznivě také proti vráskám. Neměl by vám chybět doma ani v případě, že chcete mít zdravé a silné vlasy a nehty. V případě otoků nohou pomůže k úlevě.

Zdroj obrázku: Freepik

K čemu je dobré namáčení nohou v zeleném čaji?

Domácí koupel pro nohy může být velmi prospěšná všem, kteří na nich stojí celý den. Zelený čaj máme většinou spojený s příjemnými okamžiky, což koupel rozhodně je. Namáčením nohou v zeleném čaji jim nejen ulevíte, ale také urychlíte růst buněk a budete chránění před UV zářením, které škodí i v malém množství.

Doporučený článek:  Kopřivový hnůj zvýší úrodu rajčat, okurek nebo malin

Nejsou to ale jediné výhody, které byste měli znát. Díky zelenému čaji bude pokožka nohou vyživená, zmizí otoky a také zarudnutí. Zklidní také popáleniny a zvlhčí pokožku. Koupel můžete vyzkoušet také na své ruce, které budou jemné. Koupel si připravíte jednoduše, uvařte si vodu, zalijte s ní několik sáčků zeleného čaje, nechte vychladnout a můžete do lázně ponořit nohy.

Zdroj: https://www.healthshots.com/beauty/natural-cures/soak-your-feet-in-green-tea-water-for-the-best-pedicure-ever/, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27634207/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2855614/, https://www.healthline.com/nutrition/top-10-evidence-based-health-benefits-of-green-tea, https://en.wikipedia.org/wiki/Green_tea, https://www.nhs.uk/conditions/oedema/, https://pharmeasy.in/blog/home-remedies-for-swollen-legs/