Využijte povlaky na polštáře efektivně. Místo vyhození ještě zajímavě poslouží

Máte doma staré povlaky na polštář a přemýšlíte, že se jich zbavíte? Nedělejte to! Existují praktické možnosti, jak je ještě využít.

Jak je využít při praní?

Starší povlaky lze využít při praní prádla v pračce. Do povlaku můžete dát například ponožky, aby se vám vrátily z pračky všechny. Stačí povlak stáhnout gumičkou a nic se z něj při praní neztratí. Pokud perete prádlo z jemných materiálů a nechcete, aby se zničilo, je opět vhodné vložit do povlaku na polštář. Například hedvábné prádlo, punčochy, je možné takto prát i tenisky. Využití najdete i pokud se chystáte prát plyšové hračky – neroztrhnou se při odstřeďování a jsou lépe chráněny.

Doporučený článek:  Koberec znovu jako nový: obyčejný prášek z kuchyně ho zbaví i nejodolnějších skvrn

Můžeme je využít na skladování

Kde skladujete potahy, ložní prádlo, různé přehozy? Pokud na ně nemáte ideální místo, využijte povlaky na polštář. Pokud je do nich uložíte, zbráníte tomu, aby se na nich usazoval prach a po vyndání jsou připraveny ihned k použití. Stačí je pečlivě složit a uložit do povlaků.

Jako kuchyňské utěrky

Další možností je povlaky rozstříhat a použít jako kuchyňské utěrky. Obzvlášť dobře poslouží, pokud jsou bavlněné. Tyto utěrky můžete použít například při mytí oken.

Doporučený článek:  Sněhově bílé záclony rozsvítí každý interiér. Zářivou barvu jim navrátí jednoduché domácí metody

Další možné využití

Je ještě mnoho dalších možností, jak využít staré povlaky na polštář. Pokud umíte šít a máte šicí stroj, můžete zkusit ušít například toto:

  • Látkové tašky
  • Jednoduché hračky
  • Zástěru
  • Pytel na špinavé prádlo (stačí přišít poutko)
  • Ozdoba na plastová ramínka (ramínko můžeme „povléci“ starším povlakem)

Další možnost využití je například ochrana nábytku při malování, pokud nábytek překryjete starším povlečením a až přes něj dáte fólii. Pak máte jistotu, že se nábytek nepoškodí ani ve chvíli, kdy se fólie roztrhne. Využít starý povlak můžete i na zahradě. Pokud potřebujete ochránit záhony před
mrazem, je to výrazně levnější možnost než investovat do drahých textilií.

Zdroj: https://morningchores.com/uses-for-pillowcase/