S fialovou barvou nešlápnete vedle. Trendy v interiéru mluví jasně, netradiční kombinace nadchnou

Výrazné odstíny fialové nejsou v domácnostech zrovna oblíbené. Specialisté se ale rozhodli tuto barvu zkombinovat s takovými, které rozzáří prostor a nebudou vypadat stísněně. Takový odstín je totiž velmi oblíbený a tento trend udává letos směr, nejen co se týče interiérů, ale také ve světě módy.

Proč zrovna fialová barva?

Barva roku se vybírá na uzavřené konferenci a konečné slovo mají specialisté z celého světa. Daná barva má mít ducha současné doby, který vyplývá ze společenských potřeb a trendů. A letos padl výběr právě na ultrafialovou barvu, což je její tmavší odstín. Volba odborníků ale nebyla náhodná. Fialová barva s modrým nádechem je spojena s kosmem, což znamená neomezené možnosti.

Doporučený článek:  Vlhčené ubrousky přidané do pračky zbaví oblečení žmolků a chlupů

Fialová barva je chválou individualismu. Ultrafialová je spojena hlavně s duchovnem a mystikou a díky této barvě budeme klidnější a na problémy všedních dní se budeme koukat z jiné perspektivy. S čím ale takovou barvu v místnostech kombinovat? Není to jednoduché, protože fialová barva je velmi výrazná sama o sobě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké barvy můžete s fialovou namíchat?

Hodí se k ní například odstíny bílé, černé nebo šedé. Chybu neuděláte ani se zlatou nebo stříbrnou, vyzkoušet můžete také tyrkysovou nebo modrou. Dobře bude fialová barva působit také s tmavými odstíny. Rozhodně se nemusíte bát je takto zkombinovat především ve větších místnostech.

Doporučený článek:  Závěsy do bytu vybírejte nejenom podle designu. Důležitá je i volba jejich správné délky

Fialová barva se hodí například do dětských pokojíků nebo odpočinkových místností. Fialovou ale můžete zvolit jen například jako doplněk. Hodí se tak dekorativní polštáře, květináče nebo nádobí, které bude laděné do ultrafialové barvy. Nikdy ji ale nekombinujte například s oranžovou, zelenou nebo červenou barvou. Nebude to vypadat pěkně a tyto barvy budou vypalovat oči. Vhodné jsou také svíčky. Pokud máte světlý interiér, nebojte se v doplňcích použít odvážnější barvy.

Zdroj: https://www.trendir.com/purple-color-interior-trend/