Bílé ponožky mohou znovu zářit čistotou. V kuchyni najdeme tu nejlepší pomoc

Víte, že se každoročně slaví den bílých ponožek? Bílé ponožky vypadají sportovně i elegantně, bohužel se ale také rychle zašpiní a ztratí na atraktivitě. Jak je vybělit, aby zářily znovu čistotou? Vezměte si na pomoc pár ingrediencí z kuchyně, díky kterým se ponožkám vrátí jejich zářivá běloba.

Sůl zbaví ponožky zašedlého odstínu

Nadbytek soli tělu škodí, přesto se ale vyplatí mít jí v kuchyni dostatečnou zásobu. Hodí se totiž v mnoha případech – například při bělení prádla. Pokud naše bílé ponožky zešedly, stačí je namočit do teplé vody s velkým přídavkem kuchyňské soli. V takové koupeli by měly strávit co nejdéle, ideálně celou noc. Poté je vyperte v pračce jako obvykle.

Doporučený článek:  Hebkost dodá ručníkům správné praní a sušení

Skvělým pomocníkem při bělení je i jedlá soda. I té je dobré mít doma dostatek, protože s ní vyčistíte prakticky celý byt a pohltí i nepříjemný zápach. Pokud chcete mít ponožky opět krásně bílé, namočte je do vody s velkou dávkou jedlé sody a nechte je pár hodin máčet. Pokud jsou ponožky černé nebo mají žluté skvrny od potu, smíchejte dvě lžíce jedlé sody s citronovou šťávou. Hustou pastu vetřete do špinavých míst, nechte pár hodin působit a poté ponožky vyperte.

Zdroj obrázku: Freepik

Aspirin nejen proti bolesti

Aspirin má v lékárničce téměř každý, pomáhá účinně bojovat s bolestí hlavy, horečkou, chřipkou a nachlazením. Je ale dokázáno, že kyselina acetylsalicylová, která je součástí aspirinu, si poradí i s bělením prádla. Stačí vhodit pár tablet do velké mísy s teplou vodou a do tohoto roztoku na pár hodin namočit bílé ponožky. Poté je vyperte v pračce.

Doporučený článek:  Zbytky svíček napraví vrzající dveře, opraví zip a zahladí škrábance na nábytku

Pokud nemáte čas ponožky namáčet, můžete vyzkoušet přírodní bělidlo přímo do pračky. Nalijte do bubnu pračky lihový ocet, vložte do ní bílé ponožky a nastavte program na vysokou teplotu, minimálně 60 °C. Použití octa během praní má hned dvě výhody – vybělí prádlo a zbaví pračku nahromaděných usazenin.

Zdroj: https://cleaning.lovetoknow.com/laundry-tips/how-whiten-socks-7-clever-hacks-brilliant-clean