Hlodavce pomohou udržet mimo náš domov některé pachy

Výskyt hlodavců ​​v domě je velkým problémem a nevztahuje se jen na lidi žijící na venkově. Tito mimořádně agilní a inteligentní škůdci se objevují i ​​ve městech, kde obývají zákoutí bytů a sklepů. Podívejte se, jak vystrašit myši, aby se okamžitě vystěhovaly pryč.

Co přitahuje hlodavce do domu

Bohužel hlodavci patří mezi zvířata, která mají ráda život v blízkosti člověka. Naše zásoby potravin jsou pro ně chutným kouskem a domácí zákoutí vytvářejí ideální místo pro založení hnízda. Proto je lákají především potraviny uložené nejen v kuchyni, ale také ve spíži nebo vyhozené v nechráněných odpadkových koších a kompostérech. Myši hledají útočiště hlavně na podzim, kdy cítí blížící se zimu. Pro své úkryty si vybírají tmavá místa, usazují se v suterénech, pod podlahou, nebo dokonce v blízkosti kanalizačního systému.

Doporučený článek:  Sendvič je ideální svačinka na cesty. Těmto kombinacím se ale raději vyhněte

Hlodavci mají tendenci vyhýbat se přímému kontaktu s lidmi, ale v nouzové situaci mohou reagovat agresivně, silně poškrábat a kousnout. Tyto typy incidentů jsou obzvláště nebezpečné pro děti a domácí zvířata. Aby toho nebylo málo, jsou nositeli parazitů a mikrobů zodpovědných za mnohé nemoci.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozpoznání přítomnosti myší

Rozkousané dráty, nábytek, koberce, tapety, knihy a obaly potravin by nás měly okamžitě upozornit. Myši také zanechávají výkaly a označují si své území močí s velmi nepříjemným zápachem. Jsou obzvlášť aktivní v noci, takže pokud večer v bytě uslyšíte charakteristické křupání, pravděpodobně máte co do činění s těmito škůdci. Hlodavci nepatří k samotářům. Myši jsou schopny vytvářet velké kolonie s počtem až několika desítek jedinců, takže za žádných okolností byste neměli ignorovat jejich přítomnost.

Doporučený článek:  Výskytu mravenců v domácnosti zabrání čistota, vůně bylin a kypřicí prášek

Využijte rostliny, jejichž vůně je pro hlodavce nesnesitelná. Jaké druhy se jim nelíbí? Patří sem máta, divizna, oleandr, vratič a divoký heřmánek. Květináče se vyplatí položit na dveře a okna, jakož i zákoutí, kde by mohli hnízdit. Vůně česneku je také dráždí. Rozprostřete stroužky na místech, která by myši mohly považovat za vstupní bránu do vašeho domu. Nezapomeňte je vyměňovat co nejčastěji.

Zdroj: https://fox-pest.com/7-smells-that-are-rodent-repellent/