Bramborová mouka se používá při vaření, protože výtečně absorbuje tekutiny, k tomu je přirozeně bezlepková. Skvěle se uplatní v různých pokrmech nebo při pečení, ale využití nalezne také při péči o vlasy. Umí jim vrátit lesk a vyhladit je po celé délce, nadto se jedná o zcela přirozený a ekologický produkt, který neobsahuje žádné přidané látky nebo chemii. Jak si vyrobit suchý šampon nebo výživnou masku? Inspirujte se tipy, jak použít bramborovou mouku!
Bramborová mouka nejen pro celiaky
Znají ji především lidé trpící celiakií, kteří nemohou konzumovat potraviny s lepkem. Bramborová mouka se získává z celých hlíz po jejich vaření a sušení, to ji odlišuje od bramborového škrobu, který pochází z nevařených oloupaných brambor. Nejčastěji se používá v kuchyni při přípravě bezlepkových pokrmů nebo k zahuštění omáček, ale výtečně působí též na vlasy, protože obsahuje vitamín A pro posílení vlasových folikul nebo vitamín B4 pro výživu pokožky hlavy.
Výživná maska na vlasy z bramborové mouky
Jak mít krásné a lesklé vlasy, které nekrepatí? Dokonale hladkých vlasů lze docílit pomocí masky z bramborové mouky, protože obsažené látky proniknou do nitra vlasů a zregenerují vlasy zevnitř. Stačí přidat lžíci bramborové mouky do běžné vlasové masky a nanést na vlasy, nechat působit asi 30 minut a následně opláchnout vlažnou vodou. Vlasy budou po osušení hedvábně měkké a lesklé na pohled, budou se také snáze rozčesávat.
Suchý šampon na vlasy
Mastné vlasy, ale není čas je umýt šamponem a vodou? Nastává čas na použití takzvaného suchého šamponu, který osvěží vlasy po celé délce vlivem obsaženého škrobu, který absorbuje přebytečný maz. Vlasové prameny budou vypadat svěže i bez mytí, bramborová mouka se v malém množství vtírá přímo do pokožky hlavy a na vlasy. Po aplikaci se prameny dobře pročešou, mohou se též vyfénovat, aby se vyfoukal zbylý bílý prášek.
Zdroj: http://beautyou.co.uk/how-to-fix-greasy-hair.html