Afty: jak se jich zbavit pomocí domácích prostředků

Mnoho lidí zná afty a jejich nepříjemný výskyt. Obvykle trvá několik dnů, než zcela zmizí a jsou velmi bolestivé. Dokáží rozhodně negativně ovlivnit kvalitu vašeho života, protože je neustále cítíte na dásních, rtech, tvářích nebo jazyku a ztěžují vám jídlo, pití i obyčejné polykání slin. Z tohoto důvodu by měl každý z nás vědět, jak se jich snadno a rychle zbavit prostřednictvím domácích a zcela přírodních prostředků.

Kokosový olej

Jedním z osvědčených způsobů léčby, který můžete snadno využít, je použití kokosového oleje. Kromě pozitivního vlivu na vaši pokožku a bělení zubů, ho můžete využít i tímto způsobem. Kokosový olej má antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti a pomůže dekontaminovat léze a snížit bolestivost a otok spojený s afty. Stačí, když ho nanesete čistým prstem nebo vatovým tamponem. Rozhodně olejem nešetřete a nechte pár minut působit. Proceduru opakujte několikrát denně.

Doporučený článek:  Vzácný syndrom může skončit i fatálně. Prozradí ho vůně javorového sirupu

Šalvěj na bolestivé vředy

Šalvěj vám může také poskytnout větší pohodlí a rychlejší léčbu těchto vředů. Má protizánětlivý účinek a může omezit překrvení aftů. Stačí, když dvě čajové lžičky sušené šalvěje zalijete horkou vodou a budete vařit po dobu 10 minut. Vychlazenou tekutinu si po dobu jedné minuty kloktejte v ústech. Uvidíte, že vám tento jednoduchý způsob pomůže k rychlejšími vyléčení.

Hřebíčkový olej nebo aloe vera

Hřebíčkový olej vám může také hodně pomoci při léčbě vředů v ústech. Eugenol, který obsahuje, má analgetický, antibakteriální a antifungální účinek. Zmírní také bolest a nepohodlí. Smíchejte 4-5 kapek hřebíčkového oleje se lžičkou olivového oleje. Vypláchněte si ústa teplou nebo slanou vodou, poté naneste směs na vatový tampon a naneste na aft. Nechte působit 5 minut.

Doporučený článek:  Zázrak pro játra i pro krásnou pokožku: ostropestřec je víc než impozantní květina

Aloe vera má mnoho úžasných vlastností, které můžete využít. Patří mezi ně také zvlhčující, protizánětlivé a protiotokové vlastnosti. Zároveň může zklidnit podráždění a urychluje hojení ran. Gel z aloe vera aplikujte přímo na postižené místo třikrát denně a poté si důkladně vypláchněte ústa. Brzy budete mít vše zahojené a budete moci fungovat jako dřív.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/dental-and-oral-health/how-to-get-rid-of-canker-sores