Maska ze lněných semínek pleť prozáří a omladí. Skvěle pokožku připraví na nadcházející zimu

Domácí pleťová maska ​​ze lněných semínek je vhodná pro všechny typy pleti. Je to skvělý pomocník v zimě, kdy je naše pleť namáhána a chybí jí hydratace. Když se podíváte do zrcadla, možná zjistíte, že vaše pleť vypadá unaveně, vysušeně a ztratila i zdravou barvu. Postarejte se o její krásu pomocí přírodních metod. Za pár okamžiků si připravíte masku z lněných semínek, která přinese úlevu, vyživí pokožku a pomůže také odstranit nežádoucí skvrny nebo zabarvení.

Vlastnosti lněného semínka

Hodně se mluví o prospěšnosti lněných semínek, zejména ve stravě. Mnoho odborníků je dokonce označuje za superpotraviny. Jenže jejich živiny nejsou prospěšné jen v jídle, mohou hodně pomoci i v péči o pleť.

Lněné semínko obsahuje velmi vysoké množství omega-3, omega-6 a omega-9 mastných kyselin. Obsahuje také zinek, díky kterému může domácí maska ze lněných semínek podpořit ​​léčbu akné a pomáhá i při ekzémech a lupénce. Kromě toho jsou semínka výborným zdrojem vitamínu E, který je běžně známý jako vitamín mládí, protože podporuje pružnost pokožky a zbavuje ji vrásek.

Zdroj obrázku: Freepik

Co lněná maska dokáže?

Účinně si poradí s akné a ojedinělými pigmentovými skvrnami. Lněná maska ​​však především dokonale hydratuje obličej, vyrovnává jeho barvu a pomáhá docílit efektu zářivé pleti. Lněné semínko zvyšuje elasticitu a zpomaluje také procesy stárnutí.

Jak vyrobit lněnou masku?

Základní postup je velmi snadný – stačí zalít dvě polévkové lžíce lněného semínka horkou vodou (asi 60 mililitrů). Vodu se semínky promíchejte a nechte vychladnout. Semínka lnu nabobtnají a změní se v gelovitou nebo rosolovitou hmotu. Když hmota vychladne, naneste ji na obličej a nechte 15 minut působit. Proceduru můžete provádět dvakrát týdně. Po ošeření masku jemně smyjte vlažnou vodou a poté obličej hydratujte vhodným krémem. Už po prvním použití uvidíte rozdíl.

Zdroj: https://bellatory.com/skin/Vegan-Flaxseed-Face-Mask-for-Beautiful-Skin