Čerstvé šťávy rozpohybují líný metabolismus a vrátí tělo do formy. Užijte si novou vlnu energie

Ke konci zimy lidé přemýšlejí nad tím, jak by mohli zhubnout a dostat se do formy. Většinou očišťují organismus a chtějí docílit toho, aby jejich metabolismus pracoval rychleji, což je nejsnadnější cesta k tomu, aby byli do léta fit. Pomoci si můžete i různými džusy, které si můžete připravit doma.

Vyrobte si domácí šťávy, které vyčistí tělo

Pokud máte doma odšťavňovač, rozhodně je dobré ho používat. Šťávy, které si vylisujete za studena, budou tělu jen prospěšné. Jaké šťávy jsou vhodné k očistě organismu? Můžete si připravit ovocné nebo zeleninové šťávy, v závislosti na tom, jakou část těla nebo orgán chcete zrovna podpořit. Některé odšťavňovače mohou zničit spoustu živin, jsou ale také takové, které je udrží. Jsou ovšem cenově na jiné úrovni.

Doporučený článek:  Ušetřete v kuchyni peníze jednoduchými triky. Některé vám také usnadní váš život

Jaké šťávy jsou vhodné? Čerstvé jsou nejlepší, protože mají největší nutriční hodnotu. Vitamin C patří mezi nejoblíbenější vitamin, který může působit na celé tělo. Nejlepší jsou šťávy připravované ručně. Budou v nich zachované nejen vitaminy, ale také si můžete být jistí, že tam nenajdete žádné nezdravé náhražky. Šťávy můžete libovolně střídat a vychutnat si je tak k radosti nejen svého těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si připravit šťávu pro detox?

Už v únoru se lidé připravují na to, že budou hubnout. Není to ale jednoduchý proces. Začít musíte ve svém jídelníčku, protože zdravá strava je základem všeho. Pokud k tomu přidáte také pohyb, máte napůl vyhráno. Udělat si můžete vlastní šťávu, kterou pak můžete popíjet. Co k tomu budete potřebovat?

  • 7–8 stonků celeru,
  • 2 velká jablka,
  • 1 citron.
Doporučený článek:  Vložením do lednice zbavíme houbičku na nádobí bakterií a zápachu

Citron oloupejte, celer a jablka omyjte. Dejte do odšťavňovače a máte hotovo. Můžete do nápoje přidat také několik kapek olivového oleje, ale můžete použít i jiný za studena lisovaný olej. Zlepšíte vstřebávání živin a bude se vám také lépe trávit.

Zdroj: https://www.simplyrecipes.com/recipes/how_to_make_the_best_detox_smoothie/