Vložením do lednice zbavíme houbičku na nádobí bakterií a zápachu

Na první pohled je to podivná praktika, ale houbička na nádobí rozhodně patří do lednice. Tato metoda přináší hodně výhod, které vám zlepší každodenní činnosti v kuchyni. Řekneme vám, co všechno pro vás může udělat lednice, když přijde na houbičku na nádobí. Možná jste o tom nikdy nepřemýšleli, ale také houbička potřebuje správnou péči, aby fungovala správně.

Zničte bakterie

Bakterie představují velký problém při mytí nádobí a používání klasické houbičky. Lednice zpomalí růst bakterií a může i některé z nich zcela zničit. Existují bakterie, které mohou nízké teploty zničit. Proto byste měli zvážit, jestli nevložíte nějakou dobu houbičku do lednice. Zabráníte také šíření škodlivých mikroorganismů, které se na houbičku dostanou z nádobí.

Doporučený článek:  Jarní řez připraví pivoňky na novou sezonu

Vraťte houbičce čistotu

Houbička na nádobí může začít na vzduchu zapáchat nebo se více rozkládat. Jakmile dáte houbičku do lednice, zabráníte zápachu a množení bakterií. Mnoho lidí zná pocit, kdy nechají vlhkou houbičku delší dobu na dřezu a po pár dnech zjistí, že jim zapáchá celá kuchyně. Je velká škoda ji kvůli tomu vyhodit a lednice vám v tomto ohledu hodně pomůže.

Zdroj obrázku: Freepik

Horká houbička se rychle ochladí

Potřebujete rychle a efektivně ochladit horkou houbičku? Strčte ji na pár chvil do lednice. Nemusíte si pálit prsty nebo používat na ochlazení zbytečně vodu. Tímto způsobem ji dostanete na pokojovou (nebo i nižší) teplotu a můžete ji znovu používat. Tato výhoda není tak velká jako předchozí, ale může vám někdy trochu usnadnit mytí nádobí a péči o kuchyni.

Doporučený článek:  Přesazení orchideje není žádná věda. O tyto úchvatné květiny se zvládne postarat každý

Na tohle si dávejte pozor

Houbičku musíte vždy dobře vyždímat. Když ji vložíte do lednice hodně plnou vody, může to podpořit vznik plísní a lednice udělá přesný opak toho, co od ní očekáváte. Zároveň ji nesmíte položit blízko potravin, protože se na ně mohou rozšířit bakterie nebo může houbička absorbovat vůni potravin. Nezapomeňte ji také pravidelně kontrolovat a měnit. Ani s lednicí vám houbička nevydrží věčně.

Zdroj: https://www.housedigest.com/1366338/kitchen-sponge-hack-produce/