Chodit v nových botách je utrpení. Několik triků je roztáhne a přizpůsobí přesně chodidlu

Boty vyzkoušené v obchodě obvykle dokonale sedí na noze, ale během prvních dnů je jejich nošení utrpení. Naučte se několik osvědčených rad, jak roztáhnout nové boty, a předejít tak nepříjemným otlakům.

Záleží na materiálu

Roztahování bot ovlivní i to, z jakého materiálu byly vyrobeny. Kotníkové boty a jiné modely z přírodní kůže budou nejvíce náchylné na tento způsob ošetření. Dávejte proto pozor, aby nedošlo k poškození materiálu. Kožená obuv se může chodidlu přizpůsobovat až tři měsíce, takže pokud vás nové boty tlačí po kratší době, nebojte se, je to naprosto přirozené, potřebují prostě více času.

K roztahování bot se využívají takzvané napínáky. Nejlepší je pořídit si takové, na kterých lze nastavit délku, a takové, které jsou vyrobené ze dřeva. Jednoduše tento nástroj vložíte do boty a zvolíte svou velikost. Dalším způsobem je natáhnout na napínáky mírně vlhké tlusté ponožky a vložit je na noc do boty. Druhý den zkuste v botách trochu chodit, aby se začaly přizpůsobovat vaší noze.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlhké noviny na roztahování bot

Noviny namočte do vody a vytvořte z nich koule. Ujistěte se však, že jste důkladně vytlačili přebytečnou vodu. Boty důkladně naplňte novinami a nechte je tam alespoň 24 hodin. Papír byste měli zatlačit do boty i svrchu, aby se rozložil po celé vnitřní ploše boty. Vlhký papír by měl kůži zjemnit a učinit ji pružnější a lépe přizpůsobivější pro vaše chodidla.

Můžete zkusit použít také teplý vzduch. Nasměrujte proud horkého vzduchu z fénu do boty a zahřívejte je několik minut. Když se vyhřívaný materiál stane pružnějším, boty si dejte na nohy a snažte se je rozchodit tím, že budete chodit po domě. Podobně můžete využít i páru z hrnce s teplou vodou. Stačí, když boty podržíte několik minut nad hrncem. Když cítíte, že je vnitřek vlhký a teplý, obujte si je a znovu se je snažte rozchodit chůzí po domě.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/shoes-too-tight