Chodit v nových botách je utrpení. Několik triků je roztáhne a přizpůsobí přesně chodidlu

Boty vyzkoušené v obchodě obvykle dokonale sedí na noze, ale během prvních dnů je jejich nošení utrpení. Naučte se několik osvědčených rad, jak roztáhnout nové boty, a předejít tak nepříjemným otlakům.

Záleží na materiálu

Roztahování bot ovlivní i to, z jakého materiálu byly vyrobeny. Kotníkové boty a jiné modely z přírodní kůže budou nejvíce náchylné na tento způsob ošetření. Dávejte proto pozor, aby nedošlo k poškození materiálu. Kožená obuv se může chodidlu přizpůsobovat až tři měsíce, takže pokud vás nové boty tlačí po kratší době, nebojte se, je to naprosto přirozené, potřebují prostě více času.

Doporučený článek:  Nenasytné mšice jsou pro každou zahradu pohroma. Zachraňte své rostliny s obyčejnou zeleninou

K roztahování bot se využívají takzvané napínáky. Nejlepší je pořídit si takové, na kterých lze nastavit délku, a takové, které jsou vyrobené ze dřeva. Jednoduše tento nástroj vložíte do boty a zvolíte svou velikost. Dalším způsobem je natáhnout na napínáky mírně vlhké tlusté ponožky a vložit je na noc do boty. Druhý den zkuste v botách trochu chodit, aby se začaly přizpůsobovat vaší noze.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlhké noviny na roztahování bot

Noviny namočte do vody a vytvořte z nich koule. Ujistěte se však, že jste důkladně vytlačili přebytečnou vodu. Boty důkladně naplňte novinami a nechte je tam alespoň 24 hodin. Papír byste měli zatlačit do boty i svrchu, aby se rozložil po celé vnitřní ploše boty. Vlhký papír by měl kůži zjemnit a učinit ji pružnější a lépe přizpůsobivější pro vaše chodidla.

Doporučený článek:  Citron nesmí doma chybět. Pomůže lépe usnout, zatočí se zápachem a zanechá za sebou lesk

Můžete zkusit použít také teplý vzduch. Nasměrujte proud horkého vzduchu z fénu do boty a zahřívejte je několik minut. Když se vyhřívaný materiál stane pružnějším, boty si dejte na nohy a snažte se je rozchodit tím, že budete chodit po domě. Podobně můžete využít i páru z hrnce s teplou vodou. Stačí, když boty podržíte několik minut nad hrncem. Když cítíte, že je vnitřek vlhký a teplý, obujte si je a znovu se je snažte rozchodit chůzí po domě.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/shoes-too-tight