Pokud vaše kabelka ztrácí svoji původní krásu, stačí jí jen trochu péče

Máte doma oblíbenou koženou kabelku, ale je na ní badat známky používání. Malé škrábance, oděrky, ztracený lesk to vše můžete doma snadno opravit. Budete k tomu potřebovat pár přípravků určených k péči o kůži a čas.

Navrácení krásy krok za krokem

Jako první musíte svoji kabelku úplně vyprázdnit. Prohlédněte pořádně všechny váčky, a vyprašte její nitro. Na spodku kabelky se mohou držet různé drobky nebo prach. Pokud je to nutné můžete ji zevnitř i vysát. Následně pořádně zavřete všechny kapsy a pozapínejte všechny zipy, které se na kabelce nacházejí. Kabelku položte na igelitový sáček a pro ochranu vašich rukou si oblékněte gumové rukavice. Pokud se vám dá, odepněte z kabelky i ramínky pro snazší manipulaci.

Doporučený článek:  Pecka z avokáda je skvělá do kosmetiky i pro dekoraci. Odteď už ji nevyhodíte

Kabelku opatrně třete přírodním mýdlem speciálně určeným na kůži, dokud se vám nevytvoří pěna. Snažte se to dělat tak, aby se mýdlo nedostalo dovnitř kabelky. Bavlněným hadříkem jemně namočeným v teplé vodě smyjte mýdlovou pěnu. Dbejte na to, aby byl hadřík jen vlhký a ne moc mokrý. Přebytečná voda by mohla kabelku poškodit. Nakonec kabelku jen osušte jemným ručníkem.

Odstraňte případné škrábance

V předchozím kroku jsme kabelku zbavili i případné mastnoty, která by se na kůži mohla přichytit. Nyní se můžeme zaměřit na škrábance nebo oděrky, které vám na kabelce vznikly. Hrubé škrábance se může pokusit zarovnat brusným papírem se zcela nejjemnějším zrnem. Pomalu a opatrně třete škrábanec. Snažte se nezajít mimo škrábance, abyste zbytečně nemnuly velkou plochu kabelky. Potom škrábanec otřeme hadříkem a natřeme regeneračním a barvicím gelem. Ten necháme působit.

Doporučený článek:  Vyžeňte všechny škůdce ze zahrady. Nejlépe zafungují prostředky, které stojí pár korun

Na závěr už stačí kabelce vrátit jen její původní lesk. K tomu nám poslouží balzám na kůži, který postupně vtíráme bavlněným hadříkem po celé ploše kabelky. Tento postup můžeme opakovat pravidelně nebo vždy, když se nám bude zdát, že kabelka ztrácí svou lesklost. Kožená kabelka vám může sloužit léta, jen jí musíte dát tu správnou péči. Což je velmi důležité, že k čištění nebo leštění nemůžeme používat jiné výrobky než ty, které jsou speciálně určeny pro kůži.

Zdroj: https://steelhorseleather.com/blogs/the-journal/restore-faded-leather-bag