Citron v čaji už nikoho neoslní, kombinace s kávou ale dokáže překvapit

Že neznáte pití kávy s citronem? Spousta milovníků nejen černé a silné kávy, ale také ostatní gurmáni si rádi vychutnají kávu, kterou doplní kapkou citronu. Toto ovoce dokáže z pití kávy udělat jedinečný zážitek, ačkoliv pro mnoho lidí může působit exoticky. I pro naše zdraví je ale káva s citronem velmi prospěšná.

Chuť i vlastnosti takové kávy překvapí

Proč je vlastně dobré pít kávu s citronem? Někdo si neumí představit své ráno bez šálku oblíbené kávy. Pokud k ní navíc přidáte citron, dostanete do svého těla spousta prospěšných vitaminů a dalších důležitých látek. Díky kávě budete mít spoustu energie, zlepšíte si paměť a káva bude blahodárně působit na nervový systém. Pokud to nebudete s kávou přehánět, může vašemu zdraví jen prospět.

Citron skvěle působní na naši imunitu, kterou je třeba podporovat po celý rok, nejen na podzim a v zimě. Citron obsahuje vysoké množství vitaminu C, proto by měl citron konzumovat každý. Pokud spojíte kávu s citronem, dostanete skvělý komplex všech účinných látek, které pomohou vašemu zdraví. Tělu doplníte například vitamin E nebo draslík.

Zdroj obrázku: Freepik

Velmi záleží na tom, kdy kávu pijete

Káva s citronem může působit jako energie, kterou zrovna potřebujete. Pokud ji pijete ráno, budete mít energii na celé dopoledne, ale pokud si ji dáte v odpoledních hodinách, můžete si způsobit problémy s usínáním a změníte svůj rytmus, do kterého bude pak těžké znovu naskočit. Proto si raději dejte kávu ráno nebo po obědě, ale odpoledne už ji raději vynechte.

Stačí si uvařit klasické espresso, do kterého přidáte plátek citronu. Je to jednouché, a pokud nemáte doma citron, můžete použít také šťávu, kterou koupíte v obchodě a můžete ji mít v lednici několik měsíců. S citronem si můžete udělat i ledovou kávu, stačí do ní přidat mléko, led a citronovou šťávu. Vyrobíte si tak osvěžující letní nápoj.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coffee-with-lemon