Citron v čaji už nikoho neoslní, kombinace s kávou ale dokáže překvapit

Že neznáte pití kávy s citronem? Spousta milovníků nejen černé a silné kávy, ale také ostatní gurmáni si rádi vychutnají kávu, kterou doplní kapkou citronu. Toto ovoce dokáže z pití kávy udělat jedinečný zážitek, ačkoliv pro mnoho lidí může působit exoticky. I pro naše zdraví je ale káva s citronem velmi prospěšná.

Chuť i vlastnosti takové kávy překvapí

Proč je vlastně dobré pít kávu s citronem? Někdo si neumí představit své ráno bez šálku oblíbené kávy. Pokud k ní navíc přidáte citron, dostanete do svého těla spousta prospěšných vitaminů a dalších důležitých látek. Díky kávě budete mít spoustu energie, zlepšíte si paměť a káva bude blahodárně působit na nervový systém. Pokud to nebudete s kávou přehánět, může vašemu zdraví jen prospět.

Doporučený článek:  Sendvič je ideální svačinka na cesty. Těmto kombinacím se ale raději vyhněte

Citron skvěle působní na naši imunitu, kterou je třeba podporovat po celý rok, nejen na podzim a v zimě. Citron obsahuje vysoké množství vitaminu C, proto by měl citron konzumovat každý. Pokud spojíte kávu s citronem, dostanete skvělý komplex všech účinných látek, které pomohou vašemu zdraví. Tělu doplníte například vitamin E nebo draslík.

Zdroj obrázku: Freepik

Velmi záleží na tom, kdy kávu pijete

Káva s citronem může působit jako energie, kterou zrovna potřebujete. Pokud ji pijete ráno, budete mít energii na celé dopoledne, ale pokud si ji dáte v odpoledních hodinách, můžete si způsobit problémy s usínáním a změníte svůj rytmus, do kterého bude pak těžké znovu naskočit. Proto si raději dejte kávu ráno nebo po obědě, ale odpoledne už ji raději vynechte.

Doporučený článek:  Návštěva zubaře nemusí být drama. Zubnímu kazu předejde domácí pasta z kurkumy

Stačí si uvařit klasické espresso, do kterého přidáte plátek citronu. Je to jednouché, a pokud nemáte doma citron, můžete použít také šťávu, kterou koupíte v obchodě a můžete ji mít v lednici několik měsíců. S citronem si můžete udělat i ledovou kávu, stačí do ní přidat mléko, led a citronovou šťávu. Vyrobíte si tak osvěžující letní nápoj.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coffee-with-lemon