Okolo diety koluje stále mnoho mýtů. Zhubnutí se kvůli nim nikdy nepodaří

Všichni se někdy staneme odborníky, protože si myslíme, že dané oblasti rozumíme nejvíce. Výživa patří mezi takové oblasti, ve kterých ale spousta lidí stále tápe. Snaží se najít ten nejlepší způsob, jak co nejrychleji zhubnout, ale tyto rychlé metody jsou většinou velmi zrádné. Kvůli rychlému úbytku kilogramů se můžete cítit slabí, po skončení diety navíc můžete nabrat něco zpátky.

Jaké mýty kolují ohledně diet?

Lidová moudrost nezná mezí. Některé mýty jsou velmi oblíbené i v 21. století a my si nyní ukážeme, které to jsou. Pokud budete kombinovat okurku a rajčata, určitě si tím nijak neuškodíte. Kolují ale mýty, že právě tyto dva druhy zeleniny by neměly být u sebe. Pokud si kromě nich budete dávat také jiné potraviny, které vám dodají energii a potřebné živiny, můžete si je dát s klidným svědomím.

Doporučený článek:  Ovesné vločky jsou nejlepším začátkem dne. Na dlouhou dobu zasytí a prodlouží mládí

Pestrý jídelníček je základem zdravého životního stylu. Dalším mýtem je pití kávy. Pokud chodíte do restaurací, určitě víte, že ke kávě dostanete sklenici vody. Je potřeba doplnit tekutiny, protože káva dehydratuje. Dávejte si pozor také na černý nebo zelený čaj. Hodně potravin obsahuje složku aspartam, která může způsobit tvorbu rakovinných buněk.

Zdroj obrázku: Freepik

Vybírejte si jen produkty, které jsou zdravé

Pro své zdraví toho můžete udělat hodně, proto bude nejlepší věnovat pozornost potravinám, které jsou zdravé a hlavně kvalitní. Sledujte pozorně složení jednotlivých produktů, které si kupujete. Určitě neplatí tvrzení, že si nemůžete dát maso. Vegetariáni nebo vegani jsou sice o ně ochuzeni, ale existují skvělé náhražky.

Doporučený článek:  Volný vztah funguje mnohdy líp než přísná věrnost. Má to ale důležitou podmínku

Maso je důležitou součástí našeho života, proto je potřeba si ho dopřát alespoň jednou týdně. Pro naše tělo je důležité přijímat hlavně vitaminy, minerály a také prvky, které jsou podstatné pro fungování orgánů. Jedním z nich je železo, které se získává především z červeného masa.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/10-common-diet-myths-busted