Co je vhodné přidat do šamponu, aby vám rostly vlasy?

Na podzim a v zimě si mnoho lidí stěžuje na své vlasy a jejich stav. Je velmi těžké se o ně starat, protože vysoká vlhkost venku a tak suchý vzduch doma mohou způsobit nejen vypadávání vlasů. To je velkým problémem nejen u mužů, ale také u žen. Ty se trápí tím, že jim vlasy padají ve velkém a neví, jaké přípravky používat, aby se stav jejich vlasů zlepšil. Pomoci si přitom můžete domácími prostředky.

Jaké prostředky můžete použít na růst vlasů?

Vlasům byste měli dodat komplexní péči, která se bude skládat především z příjmu vitaminů a minerálů, které vlasům prospějí a dodají jim lesk a sílu. Mnoho žen si stěžuje na stav svých vlasů, ale mnohé netuší, že to může být způsobené například špatnou životosprávou nebo nedostatkem pohybu. Pravidelné používání žehličky, fénu nebo jiných prostředků mohou vlasy nenávratně poškodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli chcete vylepšit stav svých vlasů a podpořit jejich růst, můžete to udělat pomocí několika metod. Budete potřebovat hlavně přírodní ingredience. Péče o vlasy ale nemusí být náročná. Vlasy byste měli regenerovat hned v první fázi, a tou je jejich mytí. Stačí přidat jen jediný produkt do šamponu a můžete tím vlasům prokázat velkou službu. Aloe vera je jedním z nich. Zklidňuje pokožku a neutralizuje svědění.

Doporučený článek:  Suché a popraskané paty nejsou vždy odrazem špatné péče. Ukazovat mohou i na vážné onemocnění

Zvolte vhodný prostředek pro tmavé i blond vlasy

Pro blond vlasy můžete zvolit zvláštního pomocníka, a tím je citronová šťáva. Vlasy budou osvěžené a navíc také zesvětlené. Nedoporučuje se ale dávat na barvené vlasy, protože citron může způsobit, že změní barvu a to by se vám nemuselo líbit. Zelený čaj pak můžete použít jako šampon samotný. Jeho účinky pro vás budou velmi překvapivé. Vitaminy C a E příznivě působí na vaše vlasy.

Stačí ho nalít do obyčejného šamponu, který používáte. Zkuste si vyrobit také oplach na regeneraci nebo ho používat na závěr mytí vlasů. Masky a kondicionéry budou vaše vlasy také potřebovat, i tady ale raději zvolte přírodní variantu.

Zdroj: https://lovingkinkycurls.com/ingredients-to-add-to-shampoo/