Poznat padělek parfému od originálu je snadné. Přesto mnozí i záměrně naletí, hlavně kvůli lákavým cenám

Máte svůj oblíbený parfém, kterým vyjadřujete svou osobnost a nedáte na něj dopustit? Jeho vůni bezpečně poznáte. Občas ale napodobeniny dokážou zmást. Jak poznáte, že se jedná o originál?

Už obal vypadá dokonale

Pokud jde o originální značku, už na obalu uvidíte, že jde o něco speciálního a výjimečného. Výrobci věnují velkou pozornost detailům, barvám, vzorům. Snaží se o originalitu a autentičnost. Naopak padělky bývají zabalené v nekvalitním kartónu horší kvality s nepřesným potiskem.

Vzhled flakonu napoví

Originální parfémy jsou nalité do flakonu z kvalitního, hladkého a většinou průhledného křišťálu. Sklo je z jednoho kusu, nelepené. Na padělcích jsou nedokonalosti na skleněné láhvi, jelikož sklo bývá lepené. Někdy u nich nesedí správně ani hadička, která uvolňuje parfém.

Doporučený článek:  Znovupoužitelný toaletní papír může vydržet roky. Eko nadšenci ale budou zklamaní
Zdroj obrázku: Freepik

Nesedí velikost parfému

Dopředu si zjistěte, v jak velkých baleních se produkt prodává. Některé parfémy se prodávají pouze v jedné velikosti, například 50 ml nebo 75 ml. Pokud máte menší nebo větší velikost, jde jistě o padělek.

Liší se kvalita a výdrž vůně

Výroba kvalitního parfému trvá velmi dlouho. Díky svému složení se některé parfémy vyrábí i rok. Zpozorněte, pokud parfém zůstane na pokožce jen velmi krátkou dobu. V takovém případě se může jednat o padělek. Pokud ho ale cítíte i další den, jde o originální vůni. Dalším trikem, jak zjistit, zda nejde o padělek, je parfémem zatřást. Originální parfém téměř nepění, ale na padělaných výrobcích se vytvoří pěna, která na něm nějakou dobu zůstane.

Doporučený článek:  Tradiční způsob krmení může stát pejska i život. Této chybě se rozhodně vyhněte

Kupujte pouze u autorizovaných prodejců

Nejlépe uděláte, pokud budete parfémy kupovat v renomovaných parfumeriích. V takovém případě máte jistotu, že jsou parfémy 100% legální. Pokud vás zláká výrazně levnější cena na internetu u neznámého obchodníka, nemůžete se divit, že dostanete levnou napodobeninu.

Zdroj: https://abcnews.go.com/GMA/ConsumerNews/spot-fake-perfume/story?id=9671475