Čtyři metody, jak odstranit žvýkačku nalepenou na oblečení

Nestává se to moc často, ale alespoň jednou už to zažil každý milovník žvýkání. Žvýkačka nalepená na tričku, halence nebo na kalhotách. Jak se lze žvýkačky z oblečení zbavit tak, aby po odstranění nezbyl na oblečení žádný flek? Rad je hned několik. Mnohdy postačí jen obyčejná voda nebo ocet.

Ocet pro odstranění zaschlé žvýkačky na oblečení

Pokud najdete na části svého oblečení uschlou nalepenou žvýkačku, sáhněte po octu. Postačí jedna čtvrtina šálku octa, kterou nalijete do hrnce a necháte ji projít varem. Mezitím, než se ocet provaří, rozložte oblečení na rovný povrch a poté kus látky nebo ručníku v octu namočte. Postižené místo se zaschlou žvýkačkou ošetřete přípravkem. Žvýkačka se začne stávat pružnější a mokřejší. Nyní přichází na řadu škrabka. Tou žvýkačku z látky seškrábněte. Pokud zůstanou zbytky žvýkačky na látce, určitě se nebojte, neboť nepatrné zbytky lehce vypere běžný prací prostředek.

Doporučený článek:  Zásobu nasbíraných hub lze využít i netradičně. Tinktura z lišek vyžene parazity z těla
Zdroj obrázku: Freepik

Vařící voda proti zaschlé žvýkačce

Další osvědčenou metodou je použití vařící vody. Jediné, co se s látkou se žvýkačkou musí udělat, je ponořit ji na pět minut do hrnce s vařící vodou. Teplo usnadní žvýkačce odlepit se od tkaniny. Pro úplné odstranění zbytků žvýkačky se může použít kuchyňský nůž. Pokud ani nůž nepomáhá, je možné ještě použít kartáč s ostrými štětinkami. Zde ale záleží na síle a odolnosti tkaniny oblečení.

Zmrazení oblečení

Pokud nechcete žvýkačku odstranit octem ani vodou, můžete vyzkoušet lednici. Stačí oblečení vložit do sáčku a poté do mrazáku. Pod vlivem chladu bude žvýkačka křehčí a sundávání bude velmi snadné. Pokud se žvýkačka z tkaniny nechce pustit, vyzkoušejte přímo kostku ledu a jím žvýkačku potřete.

Doporučený článek:  Fazole můžeme připravit na mnoho způsobů

Trocha citronu

Citronová šťáva je vhodná hlavně na tmavé oblečení, na kterém se žvýkačka přilepí. Stačí přidat několik kapek citronové šťávy do misky s teplou vodou a pomocí zubního kartáčku žvýkačku odstranit.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/laundry/remove-chewing-gum-from-clothes.html