Mulčování kartonovými krabicemi podpoří rostliny v růstu a zredukuje plevel

Kartonové krabice jsou velmi šikovným produktem pro mnoho průmyslových odvětví. Ukázalo se, že skvěle fungují také na zahradě. Nejen že díky nim můžete přispět k lepšímu a rychlejšímu růstu rostlin, ale také se zbavíte nežádoucího plevelu. Velkou výhodou této metody je fakt, že je velmi levná, ekologická a efektivní. Jak využít krabice na zahradě?

Recyklace kartonových krabic odstraní plevel na zahradě

Během pandemie jsme si zvykli objednávat většinu produktů online. To ovšem vede k tomu, že se nám doma hromadí kartonové krabice, které bychom normálně vyhodili. Místo toho, abyste je vyhodili do koše nebo recyklovali, můžete jim dát druhý život tím, že je použijete na své zahradě. Mulčování prospěje nejen půdě a rostlinám, ale zároveň využijete tento papírový odpad.

Doporučený článek:  Díky jedinému tlačítku bude klimatizace v autě fungovat mnohem lépe. Málokdo o něm však ví

Karton je velmi šetrný k životnímu prostředí. Do půdy ale můžete zvolit jedině karton bez lepicí pásky a ideálně také bez potisku, který by mohl do půdy uvolnit škodlivé látky. Kartonové krabice obsahují vysoký podíl celulózy, díky čemuž přilákáte žížaly. Ty se postarají o hnojení půdy. Vaše půda bude nejen zdravá, ale také velmi plodná. Kromě toho se v ní udrží déle vlhkost, takže nebudete muset tak často zalévat.

Zdroj obrázku: Freepik

Mulčování je skvělým způsobem, jak zatočit s plevelem

Mulčování je proces, který bychom měli na zahradě provádět pravidelně všichni. Obvykle se k tomu používá posekaná tráva, sláma nebo kůra. Stejně dobře ale můžete použít také kartonové krabice. Dávejte si pozor, aby karton neobsahovat nic, co by se v půdě nerozložilo. Použít můžete jedině čistou krabici nebo karton s ekologickými páskami nebo nitěmi.

Doporučený článek:  Jantar je cenný nejen pro svůj vzhled. Člověku přináší až magické účinky

Mulčování tímto způsobem není vůbec složité. Kartony byste měli rozložit na půdu, aby se překrývaly. Když mezi nimi budou mezery, poroste tam plevel. Vyskládané kartony postříkejte a zakryjte kamínky. Takto připravený mulč můžete doplnit ještě kůrou nebo pilinami. Velkou výhodou kartonové krabice je fakt, že se bude rozkládat mnohem pomaleji než jiné produkty. Díky tomu bude vyživovat půdu po delší dobu.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/grow-herb-garden-indoor-outdoor-13771633.html