Dech nemusí být cítit po česneku, ani když sníte několik stroužků. Stačí ho zajíst správnou bylinkou

Česnek je pro naše tělo velmi přínosný, protože má silné antibakteriální a antivirové vlastnosti. Česnekový dech je ovšem problém, se kterým se mnoho milovníků této suroviny potýká. Pro okolí to není nic příjemného, a proto byste měli vědět, jak nad ním vyzrát. Právě nepříjemný dech je důvodem, proč mnoho lidí od konzumace česneku upouští. Jak se této potíže zbavit?

Špatný dech po konzumaci česneku je běžný

Problém česnekového dechu rozhodně není nic zvláštního a vzácného. Potýkáme se s ním prakticky všichni. Vědci z Ohia se rozhodli, že tomu přijdou na kloub a zjistí, co je nejúčinnější při odstraňování nepříjemného zápachu z úst. Dnes se podíváme hned na několik produktů, díky kterým můžete získat čerstvý dech během chvilky.

Doporučený článek:  Amišové si po generace předávají recept na zázračný nápoj, který tělo ochrání před vážnými chorobami
Zdroj obrázku: Freepik

Experiment pracoval s pěti druhy potravin

V rámci experimentu dostaly subjekty různé potraviny a nápoje, které měly eliminovat nebo oslabit vůni česneku. Každý z nich musel žvýkat česnek po dobu 25 vteřin. Potom byly rozděleny do pěti skupin. Každá z nich dostala k dispozici jiný produkt, který měl česnekový dech oslabit. Podívejme se na jednotlivé skupiny a jejich záchranu před česnekem:

  • první skupina: voda,
  • druhá skupina: jablka a jablečný džus,
  • třetí skupina: syrový a vařený salát,
  • čtvrtá skupina: lístky máty a šťáva z máty,
  • pátá skupina: zelený čaj.
Doporučený článek:  Při pobytu u vody je vždy na prvním místě bezpečnost

Která skupina experiment vyhrála?

Podle zveřejněných výsledků si nejlépe vedly lístky máty. Vědci uvedli, že syrová jablka a syrový salát snížily česnekový dech z úst, ale jejich účinnost byla mnohem nižší než v případě máty. Voda ani zelený čaj to naopak neovlivnily vůbec. Jestli si chcete užít svěžího dechu i po konzumaci česneku, měli byste vsadit na žvýkání lístků máty nebo vypít mátovou limonádu. Uvidíte, že během chvilky budete mít mnohem lepší dech, na který si nebude nikdo z vašeho okolí stěžovat. A přitom si užijete chuti i zdravotních benefitů z konzumace česneku.

Zdroj: https://fst.osu.edu/news/garlic-breath-science-says-eat-apple, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27649517/https://www.sciencedaily.com/releases/2016/09/160923083806.htm