Dejte sbohem popraskaným patám díky léčivým koupelím a užijte si dokonale hladká chodidla

O nohy bychom měli náležitě pečovat. Obzvláště pokud se na nich objeví mozoly. Tvrdé paty jsou extrémně náchylné ke zranění. Stačí okamžik nepozornosti a objeví se praskliny, oděrky nebo škrábance, které jsou nejen nevzhledné a bolestivé, ale může také dojít k zanesení infekce. Jak se o paty starat, aby nedocházelo k popraskání nebo aby se rychle zahojily?

Koupel ze soli

Koupel s mořskou solí přinese nejen úlevu a regeneraci poškození, ale také pomůže dezinfikovat chodidla, díky čemuž se zbavíme plísní a bakterií. Na takto umyté nohy můžeme ihned aplikovat pečující kosmetické procedury bez starostí o hygienu. Pro takovou koupel je nejlepší zvolit sůl z Mrtvého moře, která tiší bolest a svědění podrážděných míst.

Doporučený článek:  Slabé a lámavé nehty volají o pomoc. Olejová maska s citronem jim vrátí krásu a zdraví

Pokud nemáte přístup k mořské soli, můžete použít levnější a snadno dostupnou alternativu, tedy kuchyňskou sůl. Léčivé koupele přinesou úlevu nejen nohám, ale celému tělu. Uleví od bolesti a podráždění a vydezinfikují i nejhůře dostupná místa, jako je oblast pod nehty. Navíc bude sůl fungovat jako peeling, takže odstraní zrohovatělou pokožku a podpoří činnost cév a lymfatického systému.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky a mléko

Sůl sama o sobě má mnoho blahodárných účinků, ale ještě více nám přinese koupel na popraskané paty s příměsí bylinek. Po takovém ošetření se budete cítit mnohem lépe a otoky po dni stráveném v botách rázem zmizí. K takové koupeli budete potřebovat pískavici řecké seno, lněné semínko, kostival a řebříček. Z každé suroviny do koupele vhoďte dvě lžíce, přidejte pár lístků čerstvé máty a nechte chvíli odstát.

Doporučený článek:  Tenké obočí je zpět. Devadesátkový trend se vrací, tentokrát sází na přirozenost

Pokud se vám solné koupele příliš nezamlouvají, pečovat o pokožku můžete pomocí mléka a jedlé sody. Mléko ohřejte a nalijte do lavoru, ve kterém si namočíte nohy. Nechte pět až deset minut ponořené a ještě do mokrých chodidel začněte vtírat jedlou sodu. Poté nohy znovu ponořte na pár minut do mléka, opláchněte ve vodě a otřete do sucha.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/beauty/a30915540/how-to-heal-cracked-heels/