Dietní trendy slibují rychlé zhubnutí, tělo ale trpí. Mnohem zdravější variantu najdeme na jihu

Diety, které zkoušejí slavné osobnosti, nepatří mezi ty nejzdravější, zato ale slibují rychlý úbytek kilogramů. Specialisté před nimi varují, protože jestli vám záleží nejen na shozených kilogramech, ale také na vašem zdraví, budete si muset k lepší postavě dopomoci zdravými potravinami. Proč se nevyplatí sledovat tyto módní trendy a je lepší hubnout pomaleji?

Každý rok se vydává zpráva o nejzdravějších dietách

Začátkem letošního roku se objevil seznam, ve kterém jsou seřazeny nejznámější diety. Mezi celebritami občas kolují diety, které by normální člověk nezkusil, a také je tomu naopak. Odborníci pak varují před dietami těchto slavných osobností. Některé diety vás mohou ohrozit na životě a bude lepší se jim vyhnout. Výhodou takových diet je snadnost dodržování jídelníčku. Většinou se doporučují ketogenní diety, které jsou založené na tom, že do svého jídelníčku zařadíte větší množství tuků.

Doporučený článek:  Zůstaňte fit i po padesátce. Se správným jídelníčkem a pohybem se přibírání bát nemusíte

Naopak se zcela zbavíte sacharidů a nezdravých tuků, které denně do svého těla dostáváte. Dostanete se tím do ketózy a vaše tělo bude spalovat tuky. K celebritám, které mají tuto dietu vyzkoušenou, patří například herečka Halle Berryová. Bohužel vysazení sacharidů může provázet několik příznaků, které ovlivní vaše zdraví. Objevit se může bolest hlavy nebo svalů.

Zdroj obrázku: Freepik

Ketogenní dieta není vhodná pro každého

Dieta není vhodná pro ty, kteří mají nemocné ledviny nebo játra, protože právě tyto orgány jsou během diety nejzatíženější. Dieta dokonce vede ke ztrátě svalů. První dny se můžete cítit velmi unavení, dostaví se sacharidová chřipka. Protože dieta není vhodná pro každého, bude lepší si všechno přenastavit v hlavě a začít jíst potraviny, které jsou zdravé.

Doporučený článek:  Oblíbené relaxační techniky mohou stres paradoxně zvýšit. Skutečný odpočinek čeká mimo virtuální svět

Mnoho lidí si poslední dobou oblíbilo středomořskou stravu. Nabízí mnoho výhod včetně toho, že zhubnete několik kilogramů. Díky této stravě předejdete také různým onemocněním. Jestli se chystáte na diety nebo změnu životního stylu, bude lepší se poradit se svým lékařem.

Zdroj: https://www.insider.com/mediterranean-diet-ranks-healthiest-way-to-eat-for-5th-year-2021-12