Těmhle mýtům o skladování potravin radši nevěřte. Jídlo ztratí na kvalitě i chuti

Jestli chcete některé potraviny uchovat po dlouhý čas, může se stát, že za nějakou dobu se stanou škodlivými našemu zdraví nebo už nebudou tolik dobré. Proto je dobré znát tipy na skladování potravin, které jste nakoupili. Samozřejmě existují také mýty, které o skladování kolují. Některé z nich jsou novější, jedná se hlavně o plastové nádoby, které se těší velké oblibě. Jakým mýtům ohledně skladování potravin raději nevěřit?

Zachovejte kvalitu produktů

Plastové nádoby jsou velmi oblíbeným produktem, do kterého se dávají potraviny. Můžete je využít nejen na hotová jídla, ale také na chlebíčky nebo na svačiny do školy. Potraviny, které takto máte v lednici, ale ztrácejí rychle na chuti. Sýry nebo maso se vyplatí mít odděleně a bez nádob vydrží naopak déle čerstvé. Jedinou výhodou bude, že ani maso či sýr nebudou vysychat. Plastové nádoby ale můžete nahradit skleněnými, které jsou šetrnější nejen k potravinám, ale také k přírodě.

Doporučený článek:  Účty za elektřinu nemusí být vysoké. Jednoduché triky pomohou ušetřit za energie

Potraviny můžete i zamrazit, aby vám vydržely delší dobu čerstvé. I když to v mnoha případech není nejlepší řešení. Zmrazené potraviny sice mají stejnou nutriční hodnotu jako čerstvé, ale postupně ztrácejí vitaminy. Produkty v mrazáku skladujte při teplotě alespoň -18 stupňů. Nikdy ale nezamrazujte teplé potraviny nebo již rozmrazené produkty.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak skladovat kosmetiku?

Rajčata nebo cibule nepatří do lednice. Možná tak uchováváte právě rajčata, ale společně s bramborami nebo jinou zeleninou patří do spíže. Cibule a česnek potřebují také vzduch, proto je vhodné je mít mimo lednici. Brambory nechte na chladném místě, hodí se přepravky nebo síťky. Káva se nejčastěji skladuje ve skleněné dóze nebo plechovce. Dnes již existuje mnoho designů a každý si vyberete. Rozhodně ale nepatří do lednice, která nijak neprodlouží její trvanlivost.

Doporučený článek:  Díky několika zásadám bude vaření na elektrickém sporáku úspornější

Některou kosmetiku dříve naše babičky skladovaly v lednici. V případě krému tím nic nezkazíte, ale do lednice nepatří oleje, stejně jako lak na nehty. V lednici můžou zhoustnout. Med se také skladuje ve skle, ale nepatří do lednice. Pokud máte vybité baterie, nevěřte tomu, že když je dáte do lednice, mohou se dobít, nebo je tam dokonce můžete dlouhodobě skladovat.

Zdroj: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/food-safety-and-storage