Nevyhazujte, recyklujte! Staré oblečení nabízí nespočet variací, jak vytvořit nové kousky

Máte plný šatník a nikdy nevíte, kde máte tu oblíbenou halenku? Jestli máte opravdu hodně oblečení, někdy může být problém vybrat správný outfit. Možná je načase dát se do velkého úklidu a věci přebrat a vyřadit oblečení, které nenosíte nebo se vám zdá nudné a nemoderní. Oblečení pak můžete věnovat například na charitu nebo vyměnit za nějaký kousek, který vám chybí.

Staré oblečení můžete předělat na modernější kousky

Možností, jak využít starší oblečení, je několik. Stačí si vzít jen obyčejné triko, které chcete předělat. Můžete s ním udělat hromadu věcí. Jednou z nich je, že použijete barvy, pokud je vybledlé. Vybrat si můžete z různých odstínů. Zvolit můžete také tisk a tričko hned dostane nový vzhled a můžete ho zase nosit. Tričko můžete také na různých místech prostřihnout nebo k němu našít například krajky.

Doporučený článek:  Správné skladování udrží potraviny dlouho čerstvé, ale především předejde vážným zdravotním potížím

Džíny také využijete, i když už vám připadají nemoderní a staré. Můžete si z nich snadno udělat například kraťasy a zbytek džínoviny použít na jiné šití. Šikovné ženy si mohou vyrobit také minisukni, ze zbytků můžete vyrobit například tašku nebo kapsáře na drobnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Kombinujte různé materiály, vznikne originální kousek

Zpracujete také starý svetr. V něm se mohou snadno objevit například díry, které ale můžete využít ve svůj prospěch. Látku můžete celou nastříhat a vyrobit si nový svetr. Nemusíte se omezovat pouze na jeden druh materiálu, ale zkuste zkombinovat různé, protože tím vytvoříte nejen originální kousek, ale také možná inspirujete ostatní k tomu, aby recyklovali své staré a nenošené oblečení.

Doporučený článek:  Skladování medu má několik pravidel

Jestli máte doma ponožky, které už nemají druhou do páru, nemusíte je vyhazovat. Dnešní doba už párování ponožek neřeší a můžete tak nosit ponožky různých barev, materiálů a nikdo se na vás kvůli tomu nebude zvláštně koukat. Můžete je snadno také obarvit nebo použít odstřihnuté jako návleky na nohy nebo ruce.

Zdroj: https://www.rd.com/article/clothes-recycling/