Banánové slupky orchideje posílí a podpoří je v bohatém kvetení

Máte doma orchideje? Pouhé zalévání většinou nestačí k tomu, aby rostlina získala všechny potřebné živiny. Přestože v zahradnictvích seženeme nejrůznější přípravky, vyplatí se sáhnout po přírodních metodách. Zejména proto, že jsou levnější, a přitom stejně účinné. K výživě orchidejí lze použít obyčejné banánové slupky, které rostliny posílí a stimulují kvetení.

Obsahují spoustu živin

Banánové slupky jsou bohatým zdrojem cenných živin, a to včetně fosforu, draslíku, hořčíku, vápníku a síry. Takové sestava posiluje kořenový systém, stimuluje rostlinu k růstu a pomáhá ji chránit proti škůdcům. Díky tomu se můžeme těšit na bohaté květenství. Směs na hnojení je velmi jednoduchá na přípravu.

Doporučený článek:  Chléb může vydržet chutný až týden. Banální trik ušetří peníze a zachrání jídlo

Banánovou slupku nakrájejte na malé kousky a vysušte v troubě. Poté je rozdrťte mixérem nebo v hmoždíři. Jednu polévkovou lžíci prášku nasypte do sklenice a zalijte horkou vodou. Když nálev vychladne, použijte ho k zalití orchidejí, tekuté hnojivo usnadňuje příjem živin kořeny. Pokud máte slupek víc, můžete si připravit i odvar.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete je i vložit do květináče

Tři banánové slupky umístěte do velké sklenice a zalijte dvěma litry teplé převařené vody. Uzavřete a odložte na dva až tři dny na tmavé místo při pokojové teplotě. Poté přeceďte přes gázu. Hnojivo přelijte do plastové lahve a používejte k zalévání. Pokud nechcete nic vyrábět, můžete také banánovou slupku vložit rovnou do květináče, nejlépe ve formě sušeného prášku jako v případě výroby nálevu. Použít ale můžete i slupky nakrájené na malé kousky a umístit je do květináče při přesazování.

Doporučený článek:  Rebarborová tinktura potěší sladkokyselou chutí. Po vydatném jídle dá trávení znovu do pořádku

Přírodní hnojiva jsou levná, šetrná k životnímu prostředí a snadno dostupná, ale na jejich účinky si musíte chvíli počkat. Ideální je používat ho jednou týdně. Banánové slupky lze mezitím použít na potření listů orchidejí, a to stranou s dužinou. Nejenže je tak zbavíte prachu, ale také jim dodáte krásný lesk.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/orchids-like-banana-peels-57514.html