Řekněte to květinou: červená růže přinese vášeň, fialový iris skloní poklonu a narcis uklidní

Květy bývají nejčastějším dárkem při narozeninách, svátku nebo výročí. Věděli jste však, že každá květina může vyjadřovat něco jiného? Stejně jako druh i každá barva květu si nese jiný význam. V dnešním článku vám přiblížíme ty nejznámější.

Růže, královna mezi květinami

Nejvíce preferovanou květinou při obdarování bývají právě růže. Červená růže je známým znakem lásky, vášně, ale také upřímnosti. Proto je to vždy dobrá volba pro vaši milovanou polovičku. Bílou růži můžeme darovat jako poděkování za laskavost nebo pomoc. Růžová je zase vhodná pro přítele, protože symbolizuje úctu, nevinnost a skromnost. Žluté růže si raději kupujte jen doma do vázy, protože jinak bývají synonymem negativních pocitů, jako například špatné zkušenosti nebo žárlivosti. Oranžové růže jsou znakem touhy a vášně.

Doporučený článek:  Znovupoužitelný toaletní papír může vydržet roky. Eko nadšenci ale budou zklamaní

Tulipán si lidé častěji vybírají pro své přátele. Nebojte se však darovat na Valentýna kytici červených tulipánů svým partnerům. Vyjadřují totiž hluboký cit. Na den žen jsou vhodné zase žluté tulipány. Jsou považovány za ochranu před rozpadem vztahu nebo přátelství. Naopak květy irisu symbolizují chladné vztahy. Fialové jsou však vyjádřením úcty a respektu. Mohou symbolizovat i dobrou paměť.

Zdroj obrázku: Freepik

Jarní květiny nemusí být správnou volbou

Mezi květiny, které dáváme rádi na jaře, budou určitě patřit narcisy, které mají tehdy hlavní sezónu. Nádherná květina se žlutou hlavičkou je nejlepší dárek pro někoho, komu přejeme rychlé zotavení. Člověk se díky němu cítí mnohem klidněji, což může pomoci taky z psychologického hlediska. V některých krajinách oslavují den narcisů. Tento den je také symbolicky věnován lidem s onkologickými onemocněními.

Doporučený článek:  Studené brambory mají nižší glykemický index a jsou vhodné i pro diabetiky

Mezi jarní květiny určitě zařadíme také fialky. Ty bývají symbolem radosti a lásky. Avšak alpské, silně aromatické fialky mohou být symbolem smutku. Na pohled však bývá fialka vždy milá a některé druhy disponují i ​​léčivými vlastnostmi. Koneckonců ne každý věří na významy, které si květiny mohou nést. Potěšit mohou všechny květiny a hlavně při všech situacích.

Zdroj: https://www.floweraura.com/blog/5-reasons-why-flowers-always-make-women-happy