Jak ušetřit trochu každý den a získat finanční rezervu na horší časy?

V dnešní době se všichni snažíme ušetřit. Finanční rezerva je v této nejisté době velmi důležitá, ale často je náročné jí dosáhnout. Pomocí jednoduchých triků můžete šetřit každý den a vytvořit si rezervu, která se vám jednoho dne bude hodit.

Nejlepší bude, když si předem ujasníte, na co chcete šetřit. Nejčastěji se jedná o položky jako:

  • nové auto,
  • dovolená,
  • nové bydlení (rekonstrukce),
  • obecná rezerva na nečekané výdaje.

Vytvořte si seznam příjmů a výdajů

V první řadě si musíte sednout a napsat si seznam nebo vytvořit tabulku. Zapište si všechny příjmy své domácnosti na jednu stranu. Na druhou stranu zapište nájem (hypotéku), další splátky, náklady na jídlo, tarif mobilního telefonu a všechny další věci, které platíte. Udělejte si tento seznam alespoň za poslední 3 měsíce. Podle toho jasně uvidíte černé na bílém, kolik vám měsíčně zbývá peněz a kde byste mohli ušetřit.

Doporučený článek:  Řada běžných potravin nepatří do stravy mazlíčků

Využijte internet naplno

Viděli jste v obchodě oblečení, boty nebo spotřebiče, které se vám líbí? Před nákupem na místě se zamyslete. Na internetu stejnou věc možná najdete mnohem levněji. Navíc můžete využít stránku Vasekupony.cz, kde najdete mnoho slevových kupónů a kódů na nejrůznější zboží. Tímto způsobem získáte vše, po čem toužíte. A zároveň při nákupu ušetříte.

Metody pro efektivní spoření

Obecně máte dvě možnosti. Můžete si založit spořicí účet (s dobrým úrokem), anebo si doma vytvořit prasátko na úspory. Každý den (nebo týden) můžete do kasičky dávat určitou částku, např. 50 nebo 100 korun. A na spořicí účet posílat všechny peníze, které vám měsíčně zůstanou na běžném účtu z výplaty.

Doporučený článek:  Šálek kávy nakopne energií a zlepší den. Je ale nutné pít ji ve správný čas

Využívejte slevy a kupóny

Na internetu můžete ve slevě sehnat prakticky všechno. Pánské doplňky ze dřeva se vám vyplatí, když použijete Bewooden promo kód. Stejně můžete postupovat u dalších slev a kupónů. Nezáleží na tom, jestli hledáte oblečení, elektroniku nebo šperky. Najít můžete doopravdy všechno.

Potřebujete si doplnit šatník před další sezónou? Anebo vyměnit svůj starý vysavač? Dyson slevový kód vám pomůže ušetřit stovky korun. A přitom získáte přesný model, který vám bude vyhovovat. Jakmile budete dělat podobný nákup, vždy hledejte nejlepší nabídku.

Doporučený článek:  Pravidelné procházky prodlouží život o neuvěřitelných 20 let. Pohyb udrží mládí lépe než drahé krémy

Nezapomínejte šetřit na energiích

Malé změny můžete doma dělat každý den a každý den na nich ušetřit. Při čištění zubů vypínejte vodu. Zhasínejte světlo při odchodu z místnosti. Pořiďte si LED žárovky do celého bytu. Vždy perte plnou pračku nebo zapínejte jen plnou myčku. Pomocí podobných triků můžete ušetřit hodně peněz na zálohách. Denně to neuvidíte, ale jednou za rok budete mít velkou radost.

Před větším nákupem si dejte pár dnů na rozmyšlení

Impulzivní nákupy jsou většinou důvodem, proč nejvíce utrácíme. Před každým nákupem počkejte pár dnů. Přemýšlejte nad daným produktem. Možná ho nepotřebujete tolik, jak jste si mysleli v první chvíli. Anebo vám stačí levnější produkt jiné značky.