Regenerační koupele vyhladí pokožku chodidel a zjemní tvrdé paty

Suché a popraskané paty nejen že nevypadají pěkně v sandálech nebo žabkách, ale také mohou bolet, a to hlavně v případě, že nohám nedopřejete správnou péči, kterou potřebují. Stejně jako o ruce i o nohy musíte pečovat, aby se jim dařilo. Přeci jen nás nesou celý život a potřebují kvalitní krémy a také pravidelné čištění suché kůže

Jak zachránit popraskané paty?

Můžete zkusit například koupele, které jsou doplněné o domácí suroviny, a tudíž vhodné pro vaše nohy. Navíc je mohou využít také alergici. Nebudete jich k tomu potřebovat moc a navíc si takovou kúru můžete dopřát v pohodlí domova u televize. Co tedy budete potřebovat, aby byly vaše nohy hedvábně hladké? Nechte se inspirovat.

Doporučený článek:  Přírodní hnojiva prospějí rajčatům nejlépe. Hotová jsou během chvíle a jsou šetrná k zahradě

Vyzkoušet můžete například koupele z mořské soli. Ty jsou velmi oblíbené. Nemusíte se obávat toho, že koupel v soli bude bolet. Dávejte si ale pozor, ať popraskané paty nemají hluboké rány. Čím dříve budete suché paty řešit, tím lépe jim dodáte zdravý vzhled a budou vypadat skvěle. Na popraskané paty můžete použít nejen mořskou, ale také obyčejnou kuchyňskou sůl.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste bylinky nebo mléko

Kromě soli můžete vyzkoušet také koupele s bylinkami, které můžete smíchat i se solí. Na takovou koupel pak budete potřebovat lněné semínko, kostival, semena pískavice a také řebříček. Všechno smíchejte, zalijte vroucí vodou a můžete přidat ještě mátu. Nechte chvíli vychladnout a poté do směsi ponořte nohy asi na 20 minut.

Doporučený článek:  Mastné skvrny v kuchyni pomůže vyčistit ocet, jedlá soda nebo olej

Zkusit můžete také mléko a obyčejnou jedlou sodu. Mléko ohřejte, dejte do mísy a namočte do něj nohy. Pokud se mléko nebude připalovat, můžete nohy bez obav namočit. Nechte působit 5–10 minut, vyndejte chodidla a vtírejte do nich jedlou sodu, zase je ponořte do mléka a nakonec nohy opláchněte čistou vodou a utřete do sucha. A máte hotovo! Pokud budete tuto kúru opakovat alespoň 3× týdně, dočkáte se hebkých nohou.

Zdroj: https://www.netmeds.com/health-library/post/5-excellent-kitchen-remedies-for-cracked-heels