Díky odmražení bude lednice s mrazákem fungovat dlouhé roky a zápach a bakterie zmizí

Lednička by měla být vyčištěná alespoň jednou za měsíc. Co když se ale uvnitř vytvoří námraza? Pak je nutné ji okamžitě rozmrazit. Díky tomu budeme mít jistotu, že lednice bude plně funkční a bude sloužit ještě dlouhá léta. Je to trochu časově náročné, ale ne tak těžké, jak to zní. Před rozmrazováním z lednice nejprve odstraňte veškeré jídlo. A co dál?

Nejprve lednici odpojte od elektřiny

Vypněte termostat a poté odpojte ledničku ze zásuvky. Ujistěte se, že jsou dveře lednice otevřené. Vyjměte všechny části lednice, které se vyjmout dají, tedy například police, a vyčistěte je mycím prostředkem a čistou vodou. Nechte je dobře uschnout, aby se do lednice nedostala zbytečná vlhkost, která by mohla způsobovat rychlejší plesnivění potravin.

Doporučený článek:  Skvrny od potu vyčistí ocet, jedlá soda nebo peroxid vodíku

Pravidelně kontrolujte vnitřek chladničky. Voda bude stékat ze stěn, proto by se měla pravidelně otírat hadříkem. Voda může trochu zapáchat, ale nebojte, je to přirozené. Po skončení odmrazování se vyplatí otřít těsnění kolem dveří lednice hadříkem namočeným v alkoholu. Tak budeme mít jistotu, že zabijeme všechny bakterie, které by se zde mohly nahromadit.

Zdroj obrázku: Freepik

Se zápachem si poradí ocet

Pokud se z lednice line nepříjemný zápach, vytřete vnitřek hadříkem namočeným do octového roztoku. Na jednu sklenici vody použijte jednu sklenici octa. Když lednice vyschne, můžete do ní zpět naskládat poličky spolu s potravinami. Nezapomeňte resetovat termostat a lednici opět zapojit. Spolu s lednicí odmrazte také mrazák. Tato fáze bude trvat o něco déle.

Doporučený článek:  Využijte povlaky na polštáře efektivně. Místo vyhození ještě zajímavě poslouží

V žádném případě námrazu z mrazáku netrhejte ani neseškrábávejte, mohli byste totiž mrazák poškodit a ublížit si při tom. Pokud je v mrazáku velká námraza, po vyjmutí obsahu pod něj umístěte misku, kam může voda odkapávat. Vodu z mrazničky pravidelně otírejte, jinak by vám mohla zatopit kuchyň. Po odmražení můžete stěny mrazáku otřít roztokem vody a octa, abyste se zbavili zápachu, pokud je přítomen.

Zdroj: https://learn.compactappliance.com/defrosting-freezer/