Nechat nabíječku v zásuvce se může vymstít. Hrozí úraz i požár

Většina lidí nechává nabíječku na telefon neustále v zásuvce, protože je to pohodlné. V dnešní době potřebujeme nabíječku i několikrát denně, protože chytré telefony nevydrží příliš dlouho nabité. Na internetu koluje hodně mýtů o nabíječkách. Dnes se podíváme na fakta, která byste měli znát. V každém případě byste ale nabíječku bez mobilu v zásuvce neměli nechávat. Proč?

Riziko úrazu nebo požáru

Nabíječky na chytré telefony, notebooky nebo jiné technologie se mohou přehřát. Většinou k tomu nedochází, protože mají speciální pojistky proti přehřátí. Bohužel se to někdy stát může. Některé druhy nabíječek mohou být nebezpečné, protože nesplňují předpisy o bezpečnosti. To se vám ale dnes stane jen výjimečně, protože jde již o moderní a efektivní zařízení.

Doporučený článek:  Čištění uší vatovými tyčinkami je důležité provádět opatrně

Mnoho nabíječek má poškozenou izolaci mezi vstupem a výstupem, protože je pravidelně používáme. To může způsobit úraz elektrickým proudem, jakmile na nabíječku sáhnete. Také to může vést ke zkratu nebo požáru. A zajisté nechcete, aby vám vyhořel celý byt během pracovního dne jen proto, že jste nevypojili nabíječku ze zásuvky.

Zdroj obrázku: Freepik

Vysoké náklady na energie

Všichni si myslíme, že nabíječky potřebují elektrickou energii jen v době, kdy nabíjí naše zařízení. To ale není pravda. Jakmile máte nabíječku zapojenou v zásuvce, proudí do ní elektrická energie, za kterou platíte. Jestli nechcete energiemi plýtvat, měli byste nabíječku pravidelně vytahovat ze zásuvky. Každý rok vám to může ušetřit desítky i stovky korun.

Doporučený článek:  Hlavní důvody návštěvy lékaře najdeme ve své domácnosti. Ne kvůli nepořádku, rizikem je přehnané uklízení

Nabíječku byste navíc měli odpojit od telefonu i ze zásuvky ihned potom, co je mobil nabitý. Nikdy ho tam nenechávejte až do 100% nabití, protože tím svůj chytrý telefon zničíte. Moderní baterie na to nejsou uzpůsobené a může dojít k vážnému poškození celého zařízení. Navíc spotřebujete velké množství energie navíc. Pro úsporu svých peněz i smartphonu byste na to měli myslet.

Zdroj: https://techpenny.com/leave-chargers-plugged-in/