Díky pravidelnému hnojení získají túje sílu a budou skutečnou ozdobou zahrady

Túje jsou velmi oblíbené rostliny, které se často objevují v českých zahradách. Stejně jako každá jiná rostlina i túje vyžadují správnou péči. Přítomnost tújí na zahradě je velmi praktická, protože fungují jako přirozená a krásně zelená zeď, díky které na vás nebudou koukat sousedé ani kolemjdoucí. Velmi důležité je použití správného hnojiva. Kdy a jak túje hnojit?

Kdy se do toho pustit?

Hnojení je zásadní pro správný růst, a proto byste ho neměli podceňovat. Ideální bude, když ho rozdělíte do tří období, a to na jaro, léto a podzim. První byste měli provést začátkem března, druhé v červenci a poslední začátkem října. V každém období ovšem rostliny potřebují rozdílné prostředky a různé živiny.

Doporučený článek:  Správně skladovaná cibule vydrží déle čerstvá

U každého prostředku, který chcete použít, se podívejte na složení. Jarní a letní hnojení by mělo obsahovat hlavně dusík, protože posílí strukturu stromků, ale také urychlí růst nových částí. Na podzim je lepší dusík omezit a soustředit se více na draslík, hořčík a fosfor. Během zimy rostlina musí odpočívat a při vysokém množství dusíku by nestihla včas zhnědnout a mohla by vám umrznout.

Zdroj obrázku: Freepik

Čím hnojit?

Nyní už víme, kdy hnojit a jaké složky budete potřebovat. Zvolit můžete již hotové přípravky z obchodu, které jsou určené přímo pro tyto jehličnany. V takovém případě se musíte řídit návodem na obalu, protože každý z prostředků má jiné složení a dávkování. Vždy je ale lepší použít nižší dávku, než která je na obalu uvedená.

Doporučený článek:  Mšice už vás letos nedostanou. Připravte si účinné zbraně, které je zlikvidují do jedné

Jestli nechcete používat kupovaná hnojiva a riskovat, že rostlinám ublížíte agresivními prostředky, můžete zvolit i jinou metodu. Přírodní hnojiva jsou zcela bezpečná pro rostliny, vaši rodinu i mazlíčky. Navíc vás budou stát jen zlomek ceny nebo jsou zcela zadarmo. Pro túje je z přírodních možností nejlepší kompost nebo hnůj. V každém případě na hnojení nesmíte zapomínat a pečlivě si ho naplánovat, abyste vytvořili pro rostliny nejlepší podmínky.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/fertilize-green-giant-thuja-40054.html