Břečťanu se daří také v interiéru. Není ale vhodný k dětem a mazlíčkům

Břečťan je nenáročná rostlina, kterou obvykle vidíme na plotech nebo domech v exteriéru. Pravdou ale je, že tato rostlina je stejně vhodná a krásná také v interiéru našeho domova. Vybrat si ji mohou i začínající nadšenci do rostlin, protože je velmi odolná. Bohužel je zároveň také jedovatá, a proto s ní musíte zacházet opatrně. Co byste měli vědět o této nádherné rostlině?

Břečťan působí v bytě nádherně a netradičně

Břečťan obecný je jednou z rostlin, které se skvěle hodí nejen ven, ale také domů. Pěstovat ho můžete v květináčích, ale potřebovat bude také žebříky a mřížky, po kterých se bude moci pnout. Jedině tak bude vypadat skutečně krásně a velkolepě. Rostlinu můžete pěstovat i na výšku na okrasném záhonu, ze kterého bude jen volně viset.

Doporučený článek:  Vytáhnout bezpečně klíště z pokožky může být oříšek. Důležité je dodržet několik pravidel

Mezi milovníky této jedinečné rostliny převládají hlavně odrůdy Canary a Colchis. Kanárský břečťan pochází z Kanárských ostrovů, ale najít byste ho mohli také na Madeiře, v severní Africe nebo v Portugalsku. Počítejte s tím, že je trochu náročnější, potřebuje úrodnou půdu a teplé místo. Břečťan Colchis pochází z Indie, Pákistánu a Gruzie. Díky tomu není příliš odolný vůči chladu, a proto je vhodný jen do teplých bytů.

Zdroj obrázku: Freepik

Je břečťan vhodný pro alergiky?

Mnoho lidí by chtělo pěstovat tuto rostlinu doma, ale bojí se její toxicity. Tyto obavy jsou namístě, protože břečťan je skutečně jedovatý. Vyhýbat by se mu měli alergici, děti a citliví lidé. Zahradníci ho nedoporučují ani majitelům koček. Všechny části rostliny jsou jedovaté, ale většina jedu se nachází v plodech.

Doporučený článek:  Ocet a jedlá soda pomohou vyčistit sprchový kout přírodním způsobem

Po konzumaci plodů může nastat průjem, pálení v ústech a krku, křeče, a dokonce i halucinace nebo zástava dechu. Vzhledem k tomuto faktu byste s ním měli vždy pracovat v rukavicích a potom si důkladně umýt ruce. Některým alergikům může vadit i prach, který se kumuluje na listech, ale většinou budou problémem hlavně plody a květy.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/ivy/indoor-ivy-care.htm