Vyberte si džíny, které vám budou nejlépe sedět!

Džíny jsou velmi praktickým kusem oblečení, který se hodí jak do práce, tak na běžné volnočasové aktivity, ale i na večírky nebo společenské akce. Výběr vhodných džínů nezávisí jenom na barvě či materiálu, ale především na střihu, kterým můžete výrazně podpořit, ale také zcela upozadit přednosti své postavy.

Džíny dle materiálu

Původním materiálem pro výrobu džínů je pevná tkanina. Ta byla však několikrát modifikována, takže je v dnešní době možné pořídit džíny v několika variantách od pevných až po velmi pružné, v různé tloušťce tkaniny apod. Klasické tmavě modré džíny jsou dnes barveny snad do všech barev a mohou být řešeny také v několika speciálních dekorech, jako jsou módní díry nebo opotřebovaný dojem.

Doporučený článek:  Nadměrná vlhkost ohrožuje celý domov nebezpečnou plísní. Včasný zásah předejde vážným následkům

Džíny dle střihu

Co se střihu týká, nabízí dnešní módní trh ještě daleko větší rozmanitost. Zejména dámské džíny jsou tvarovány do vysoké variability, která podtrhuje specifika postavy. Pořídit si tak můžete džíny s vysokým pasem, ale i bedrové, s rovnými, zužujícími se nebo zvonovými nohavicemi apod. Při výběru je tak nutné se orientovat především podle toho, jakého efektu chcete dosáhnout – džíny mohou působit zeštíhlujícím i výplňovým dojmem, mohou protahovat nohy nebo zvýrazňovat útlý pas.

Doporučený článek:  Při výskytu štěnic je vhodné vyhledat profesionální řešení

Jak vybírat džíny

Primárním požadavkem při koupi džínů je to, aby vám dobře padly. I tenká džínovina je poměrně pevná a pokud si vyberete špatné číslo, bude vám na těle zanechávat otlaky. Obecně by tedy džíny měly sedět především na délku trupu a nohou, a dále pak na šířku boků a obvod břicha. Chcete-li dosáhnout zeštíhlujícího efektu, pak byste se měli orientovat na tyto typy:

  • zvonové džíny – pro osoby s postavou tvaru hrušky (široké boky, úzký pas)
  • džíny s vysokým pasem – pro osoby s vypouklým bříškem
  • džíny s rozšiřujícími se až zvonovými delšími nohavicemi – pro postavy s krátkými nohami (snadno se pod ně schovají podpatky)
  • džíny se zkrácenými nohavicemi – pro postavy s krátkými nohami (opticky se prodlouží)
Doporučený článek:  Jak se správně vážit? Dodržujte tato pravidla!

Chcete-li naopak dodat ženskosti své poměrně chlapecké postavě, kupte si džíny s vysokým pasem a zužujícími se nohavicemi.