Dokonale měkké ručníky už nemusí být pouhým snem. Klíčem je způsob jejich praní

Jemný a voňavý ručník jako z reklamy, takový by byl ideálním doplňkem nejen do vaší koupelny. Měkký ručník hned rozzáří den, protože není lepší pocit než si ráno zabořit obličej do hebkého kousku plyšového materiálu. Jak ale docílit toho, že budete mít ručníky měkké i po několika vypráních?

Osvědčené způsoby, díky kterým budou ručníky jako z pohádky

Díky jednoduchým metodám budete mít ručníky měkké, jako byste je právě koupili. Budete přitom potřebovat jen suroviny, které najdete doma. Můžete je vyprat pomocí citronu a octa. Stačí je namočit ještě před samotným praním do kombinace octa a citronu. Nemusíte se ale bát, že by ručníky zapáchaly po octu. Díky praní vůně zmizí. Ručníky budou krásně jemné.

Doporučený článek:  Perlivou vodu má každý doma, málokdo však ví, že je skvělá nejen k pití

Dalším způsobem je použití amoniaku. Díky němu budou ručníky měkké a hebké. Stačí do praní přidat několik kapek čpavku, který zabrání tomu, že se na ručnících budou udržovat nečistoty. Pokud ho ještě smícháte s octem, dosáhnete lepšího účinku. To už ale záleží jen na vás.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte správně nastavený program na pračce?

Problémem může být také nesprávné nastavení v pračce. Jestli ručníky perete na špatný program, snadno se znehodnotí, budou hrubé a pro pokožku nepříjemné. I teplota vody může ovlivnit kvalitu ručníků a jejich měkkost. Optimální teplota pro bavlněné ručníky je 60 stupňů, pro velurové 40. Co nejméně používejte chemické prostředky, které mohou zanést vlákna a ručníky budou pak méně sát vodu.

Doporučený článek:  Pračku zbaví vodního kamene, nečistot a plísně domácí prostředky

Většina z nás ale chemii používá. Není to špatně, je ale potřeba vědět, že vhodná není aviváž, která vlákna může zavřít, a ručníky nebudou hebké. Pamatujte také na to, že pračku byste neměli naplňovat až po okraj. Hrubé ručníky nejsou pro tělo nic příjemného a to, že je správně vyperete, je to nejmenší, co můžete pro své pohodlí udělat. Měkké a hebké ručníky oceníte nejen vy, ale také vaše rodina.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-keep-towels-soft