Domácí hnojiva z kuchyně rostlinám prospějí bez zatížení

Chemická hnojiva jsou sice velmi rychlým řešením pro vaše rostliny, ale pokud jim dopřejete domácí hnojiva, rozhodně neuděláte chybu. Jsou totiž přírodní a navíc si je můžete snadno vyrobit doma. Myslete nejen na rostliny na zahradě, ale také na ty pokojové, které potřebují stejnou péči. Domácí hnojivo si navíc můžete vyrobit doma, stačí jen sáhnout v kuchyni do spíže.

Jaké prostředky můžete použít jako hnojivo?

Díky domácím hnojivům pokvetou rostliny mnohem rychleji, plodiny pak budou mít více plodů. Využít jako hnojivo můžete například vodu, ve které jste vařili těstoviny. Většinou ji totiž vylijeme do dřezu a je to velká škoda. Taková voda rostliny vyživí a dodá jim spoustu důležitých látek, které potřebují k růstu. Voda po těstovinách obsahuje dusík, draslík a fosfor. Těstovinový škrob ochrání rostliny před napadení škůdci.

Doporučený článek:  Lednici vyčistí ocet, sůl nebo jedlá soda. Zbaví ji bakterií i pachů

Je to levné řešení pro rostliny, které navíc prospívá životnímu prostředí. Už žádný odpad, využijete vodu po těstovinách, a pokud je vaříte několikrát do týdne, máte vyhráno. Vodu ale nechte vychladnout, než ji použijete. A můžete rostliny hnojit hned dvakrát do týdne. Ohledně hnojiv, všechna je dobré použít pouze několikrát týdně, abyste rostlinám naopak neuškodili.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě vody můžete použít zeleninu nebo čaj

Nemusíte přitom používat jen vodu, ale můžete vyzkoušet také určité druhy zeleniny nebo čaj či kávu. Co se týče zeleniny, nejčastěji se používá česnekové nebo cibulové hnojivo, ale můžete použít také slupky od brambor nebo od banánů. Česnek stačí nastrouhat, cibuli nakrájet, namočit do vody a potom použít vodu, kterou slijete.

Doporučený článek:  Túje nejsou náročné. Stačí málo a budou ozdobou zahrady

Jestli máte rádi tureckou kávu a vyhazujete lógr, možná už nebudete muset, protože je to skvělý způsob, jak ho využít jako hnojivo. Můžete ho přidat několikrát do týdne nejen k rostlinám venku, ale také k pokojovkám. Čajové sáčky stačí nechat vychladnout a jejich obsah také nasypat k rostlinám.

Zdroj: https://www.fnp.com/blog/6-easy-home-made-diy-fertilizers-for-your-plants