Během topné sezóny se většina domácností potýká se suchým vzduchem

Podzim a zima znamenají, že se zapnou radiátory a několik měsíců nám budou poskytovat teplo, které tolik milujeme. Objevit se ale mohou problémy, které povedou ke zdravotním potížím. Suchý vzduch se v bytech vyskytuje velmi často, protože většina lidí netuší, jak vzduch zvlhčovat. Musíte pravidelně větrat, pomoci si můžete také sušením vypraného prádla. Vyrobit si však můžete vlastní zvlhčovač vzduchu.

Topná sezona je tady, začněte zvlhčovat

Dejte si říct a vyrobte si zvlhčovač vzduchu, který snadno zavěsíte na radiátor. Budete to mít celou zimu bez práce a hlavně ušetříte spoustu peněz za nakoupené zvlhčovače. Na výrobu budete potřebovat plastovou lahev, lepicí pásku a dlouhý kousek gázy. Ve středu lahve pak vytvořte otvor o rozměrech 10 krát 4–5 centimetrů. Pomocí pásky lahev připevněte k vodorovné trubce, která přivádí do topení vodu.

Doporučený článek:  Lepicí váleček využijí nejen majitelé chlupatých mazlíčků. Celý domov bude díky němu dokonale čistý

Lahev by neměla být těsně u potrubí, bude potřeba ji držet trochu dál od zdroje tepla. Potom si ustřihněte delší kousek gázy, můžete klidně jeden metr. Trubku obalte gázou a střed gázy by měl být uvnitř otvoru v lahvi. Gázu pak dejte dovnitř a ten druhý konec omotejte přes trubku. Můžete použít i dva kousky gázy, pokud nemáte takto dlouhý.

Není nic jednoduššího než mít vlastní zvlhčovač

Pak už stačí jen nalít vodu do lahve a zvlhčovač máte připravený k použití. Pravidelně kontrolujte, jestli máte v lahvi vodu a jestli v ní máte ponořenou gázu. Dbejte také na to, aby konce gázy nesjížděly z potrubí – voda by mohla kapat na podlahu a to nechcete. Vlastní zvlhčovač má spoustu výhod. Nepotřebujete k jeho výrobě žádné drahé materiály.

Doporučený článek:  Spaní při otevřeném oknu zajistí kvalitní odpočinek

Pokud se vám rozbije, můžete ho snadno nahradit jinou plastovou lahví, určitě jich najdete doma dostatek. Tento tip pak můžete poradit rodině i dalším známým, kterým ušetříte spoustu peněz za zvlhčovače vzduchu. Ty vyjdou i na několik tisíc korun, a pokud máte větší byt nebo dům, potřebujete jich hned několik.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/green-home/22352193/homemade-humidifier