Umělá kožešina vyžaduje pravidelnou údržbu. Čištění není složité

Umělá kožešina je stále ještě doplňkem mnohých domácností. Pokud ji správně sladíte s interiérem, může vypadat dokonce velmi přitažlivě, až luxusně. Umělé kožešiny jsou oblíbené zejména v zimě, kdy se mohou stát také zdrojem příjemného tepla. Někdo používá kožešiny na polštáře, jiný jako přehoz na pohovku nebo jako vkusný koberec. Čas od času ale potřebují tyto materiály umýt. Vhodit je do pračky se příliš nevyplácí, protože pak zplstnatí a už nejsou tak pěkné. Nemluvě o tom, že některé kusy se do běžné pračky nevejdou.

Doporučený článek:  Moli se chytí do octové pasti, potraviny před nimi ochrání bobkový list
Zdroj obrázku: Freepik

Problémem může být i zápach

V umělé kožešině se drží spousta nečistot či roztočů, a to například i z našich domácích mazlíčků. A tak se může stát, že po čase začne nepříjemně zapáchat. To znamená, že při jejím čištění můžete vsadit také na antibakteriální prostředky. Po vyčištění se můžete těšit na provonění celé domácnosti.

Údržba umělé kožešiny

Jak je tedy čistit? Pravda, údržba umělé kožešiny může být náročná, ale neprovádíme ji příliš často. Stačí jen čas od času v případě, že se nám zdá špinavá a zašlá. Připravte si prací prostředek nebo mýdlo na praní a s pomocí vody si z něj vytvořte pěnu. Tuto pěnu naneste vlhkým hadříkem do kožešiny a jemně masírujte. Uvidíte, jak se špína uvolňuje. Nakonec kožešinu očistěte vlhkým hadříkem a kartáčem. Sušte na větraném místě.

Doporučený článek:  Domácí prostředky myčku vyčistí ekologicky a levně
Zdroj obrázku: Freepik

Ruční praní ve vodě

Umělou kožešinu lze prát ručně ve vodě – místo prášku na praní přidejte do praní jemný šampon. Poté jemně promněte všechny části kožešiny. Následně ji opláchněte v čisté vodě. Ručník nebo osušku položte na podlahu, na ni dejte umělou kožešinu a přehoďte přes ni ještě jeden ručník. Zamotejte jako koberec a nechte takto několik minut. Ručníky (nebo osušky – dle velikosti umělé kožešiny) vysají vodu z umělé kožešiny. Poté je rozmotejte a nechte doschnout na větraném místě – nejlépe zavěšenou.

Zdroj: https://homedecorbliss.com/how-to-clean-a-faux-fur-rug/