Domov plný světla a jasných barev zažene všechny deprese. Jednoduché triky interiér promění

Mrazivý vzduch, déšť nebo sníh a krátké dny dokážou zhoršit náladu i tomu největšímu optimistovi. Proto vám přinášíme několik tipů, se kterými se vám zimní nebo podzimní deprese obloukem vyhnou. Začněte u interiéru, kde trávíte nejvíc času. Zimní, skandinávský design ve světlých, jasných barvách opticky zvětší prostor a zlepší vám náladu. Také do pokoje umístěte zrcadlo, které bude odrážet světlo.

Základem jsou světlé barvy

Do interiéru také přidejte světlé doplňky, jako jsou látky a spotřebiče v odstínech bílé. Budou působit elegantně a designově. Do malých místností se bude hodit bílý nábytek a okenní dekorace. Zdi vymalujte rovněž světlými barvami. Tmavé barvy, jako je hnědá nebo fialová, jsou sice velmi stylové, ale místnosti dodávají těžkou, ponurou atmosféru.

Doporučený článek:  Myš proklouzne i nejmenší skulinou v domě. Vyhnat je pomůžou osvědčené metody
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud jste připravení trochu experimentovat, zařiďte si pokoj v pestrých barvách. V zimě do něj přidejte látky a potahy v oranžové nebo malinové barvě, v létě je vyměňte za modré akcenty, aby vám připomínaly dovolenou u moře. Pokud je základní design interiéru v neutrálních barvách, stačí změnit malé detaily, aby se zcela proměnila nálada celého interiéru. Prostor můžete zútulnit svíčkami, lucernami nebo hřejivými dekami. Energické barvy jako žlutá, oranžová nebo jarní zelená oživí celý byt.

Zvolte teplejší osvětlení

Na podzim a zimu nainstalujte žárovky s teplým světlem a větším výkonem. Neblokujte okna žaluziemi a pusťte do domu co nejvíce slunce. Stůl přesuňte blíž k oknu. Na těch místech v domě, kde trávíte nejvíce času, umístěte veselé fotografie z dovolené, které vám budou připomínat šťastné chvíle.

Doporučený článek:  Přírodním vůním se nevyrovná žádný chemický osvěžovač. Z nespočtu možností si vybere každý

Na viditelné místo vyvěste plakát nebo fotku místa, kam byste chtěli na dovolenou příště, případně fotografii hezké pláže. Bílý písek a modrá obloha vám prokazatelně zlepší náladu. A protože smích léčí, snažte se nestresovat, užívejte si společné chvíle s těmi, které máte rádi, a večer zakončete například oblíbenou filmovou komedií.

Zdroj: https://www.apartmentguide.com/blog/feeling-sad-combat-winter-depression-in-your-apartment/